TopTip

Už čoskoro vo vysielaní: Zasvätenie Rožňavskej diecézy v priamom prenose Rádia LUMEN

Zasvätenie Rožňavskej diecézy v priamom prenose Rádia LUMEN

Na zasvätenie sa Rožňavskej diecézy Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie sa v Rožňavskej diecézy pripravovali stretnutiami počas fatimských sobôt už od februára 2017. Diecéza sa zároveň riadila pri modlitbe brožúrou, ktorá oslovila aj iných veriacich mimo Rožňavskej diecézy.

Veriaci sa v rámci prípravy v tomto fatimskom roku stretli na viacerých púťach, stretnutiach na území diecézy, ale aj v zahraničí. Sobota 14.10. bude vyvrcholením týchto snáh a slávnostným dňom zasvätenia diecézy. Na udalosť sa chystajú veriaci z rôznych kútov diecézy a svojim poslucháčom ponúkne priamy prenos aj Rádio LUMEN.

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik pozýva poslucháčov nášho rádia aj priamo do Rožňavy: "Všetci poslucháči ste pozvaní, aj keď je Rožňava nie je tak veľká, alebo je pre vás vzdialená, môžeme vytvoriť spoločenstvo modlitby. Veľmi sa teším, že ponuku na účasť prijali takmer všetci primátori a primátorky, starostovia z našej diecézy, lebo je to aj spoločenská udalosť. A keďže na Rádiu LUMEN boli často opakované slová - Fatima ešte nepovedala posledné slovo - kde bol citovaný emeritný pápež Benedikt XVI., mnohí sa pýtajú, čo ešte má povedať Panna Mária? Ale v tom istom príhovore to pápež Benedikt XVI. povedal: stále sa modliť za obrátenie hriešnikov ruženec a konať pokánie. Toto zostáva stále aktuálne a k tomu pozývam aj poslucháčov Rádia LUMEN."

Priamy prenos z Rožňavy vysielame v sobotu 14.10 od 10:40.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 25.05.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
  • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre starkú, za obrátenie uja Martina, za oravské centrum mládeže a za kňazov. Renáta
  • Za požehnanie a zdravie pre deti Slávku, Renátu, Petra, Jozefa, Martina a Vanessku. Mamka Anna
  • Za uzdravenie tela a duše pre Róberta a Kvetoslavu, Stanislava a Branislava a Alžbetu, aby sa Pán dotkol ich sŕdc, premenil ich a uzdravil ich duše a dal im spoznať dary Ducha Svätého. Iveta
  • Za zdravie, pokoj a požehnanie pre rodinu Švecovú, Zubekovú. Michal
  • Za obrátenie syna Marka s manželkou Martinou, za prijatie sviatostného manželstva pre nich. Mama
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.