aktuality

Už čoskoro vo vysielaní | | Ján Heriban

Manžel ma zaujal vďaka svojmu „zlyhaniu“

Už čoskoro vo vysielaní

Manželia Diana a Filip Hricovci

Poznáte ten pocit, keď ste si mysleli, že sa vám čosi nepodarilo, ale niekoho iného na tom zaujalo niečo, čo ste vy v tom nevideli? Manželia Diana a Filip Hricovci z Bratislavy ho poznajú. Čo sa teda stalo?

Spojilo ich štúdium v Kolégiu Antona Neuwirtha. Okrem kníh ich však zaujímala aj hudba. Obaja pôsobili v tamojšej komunitnej kapele, ktorá hudobne sprevádzala sväté omše. Diana si spomína, ako jej terajší manžel Filip raz nakričal na členov kapely, pretože boli počas nácviku nedisciplinovaní a vyrušovali. Ako vedúci zboru si zrejme povedal, že si to môže dovoliť. „Páčilo sa mi, že si s nami urobil poriadok. Nenechal si skákať po hlave. Potom mi prezradil, že by nepovedal, že by to niekoho mohlo zaujať a skôr sa za to hanbil,“ hovorí Diana.

Počiatočná hanba sa však premenila až na dnešný manželský vzťah, v ktorom obaja vychovávajú 14-mesačného syna Miška. Keďže Diana ešte dokončuje vysokú školu a po večeroch sa učí alebo píše diplomovú prácu, ratolesti sa často venuje Filip, keď príde domov zo zamestnania. „Musíme si byť navzájom oporou. Dianka popri výchove Miška zvláda aj školu a ja mám čo robiť, aby som zvládal prácu. Za toto má môj obdiv. Cez víkendy sa snažím synovi venovať viac času. Vymyslíme nejaký program alebo dám manželke priestor, aby mohla písať či vybehnúť von,“ vraví Filip s tým, manželstvo je pre nich zároveň partnerstvom.

Partnerskými, respektíve príbuznými, by sa dali nazvať aj ich záľuby. Obaja tvoria a o to, čo napíšu, sa delia s druhými, lebo im chcú pomôcť a poslúžiť. „Po ukončení štúdia som si založil web, na ktorom píšem o psychológii, volá sa psychoblog. Chcem, aby moje články pomohli ľuďom v praktickom živote,“ predstavuje svoje aktivity Filip. Písanie pre web je blízke aj Diane, ktorej príspevky môžete nájsť na stránke zastolom.sk. „Som vďačná, že môžem pre tento portál písať populárno-teologické články, v ktorých sa snažím čitateľnou formou a jednoduchším jazykom približovať pravdy našej viery hlavne o manželstve, materstve a rodine,“ dopĺňa Diana, ktorá je v poslednom ročníku štúdia katolíckej teológie.

Manželia Hricovci toho o sebe prezradili ešte viac. Ak vás ich príbeh zaujal, vypočujte si celý rozhovor v našom archíve tu:

http://audio.lumen.sk/download.php?subor=byt-stastnou-rodinou-dnes114_10_02_2017.mp3

Dozviete sa aj to, že obaja sú katolíci, no každý iného obradu, čo sa odráža aj v prežívaní ich viery v rodine.