aktuality

Z domova | | PR oddelenie

Viete, čo znamenajú čísla 8-12-15?

Z domova

Redaktori Ivo Novák a Pavol Hudák v rozhovore s pútničkou vlani v Šaštíne

Poznáte PIN kód k Panne Márii? Sú to tri dátumy jedného mesiaca, keď si Božiu rodičku môžeme uctiť. A práve posledný z nich - sviatok Sedembolestnej Panny Márie - sa blíži a my sa tešíme na stretnutie s vami v Šaštíne.

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne sa po roku koná opäť. Hlavným dejiskom bude bazilika s rovnomenným názvom. Pred jednou z najvýznamnejších bazilík na Slovensku sa opäť zídu tisíce veriacich, aby sa spolu modlili, prosili a uctievali patrónku Slovenska.

A prídeme aj my. V piatok už od ranných hodín nás môžete navštíviť v stánku Rádia Lumen. Okrem darčekových predmetov a publikácií budeme zbierať aj úmysly vašich modlitieb, za ktoré sa modlíme v našom vysielaní. Tento rok prinesieme aj špeciálnu publikáciu, ktorá vyšla len nedávno, kniha skutočných príbehov našich poslucháčov s názvom Preteky čnosti.

"Zostali nám posledné kusy. Ak teda máte o knihu záujem a budete v Šaštíne je to možno posledná príležitosť si ju zakúpiť," zdôrazňuje Janka Vajcíková z marketingu.

Stánok Rádia Lumen bude otvorený od 7:30 do 13:00. Sme pripravení odpovedať vám aj na všetky otázky spojené s Lumen klubom a možnosťami stať sa patrónom vášho obľúbeného katolíckeho rádia.

Spomienky na minuloročnú národnú púť v Šaštíne

Do Šaštína príde aj redaktorka Anna Božková, pracovníčka marketingu Janka Vajcíková, PR manažérka Andrea Kundrová a moderátor Ivo Novák.

"Do Šaštína chodím veľmi rád, pretože vždy keď som tam putoval, počasie bolo príjemné a vytváralo pohodu na duchovné naladenie sa. Keďže som veľa času strávil najmä v rozhovoroch s poslucháčmi, tak v pamäti mi utkvela chvíľa krátkej modlitby po hlavnej sv. omši vo vnútri v Bazilike," spomína Ivo Novák.

Šaštín a pútnická tradícia na tomto mieste vznikla ako vďačnosť za zmierenie manželov Coborovcov. Arcibiskup Stanislav Zvolenský napísal veľmi pekný pozývací list pre pútnikov, v ktorom pripomína, že do dnešného dňa z generácie na generáciu si odovzdávame presvedčenie a skúsenosť, že Šaštín je požehnané miesto pre naše rodiny, ktoré žijú z Božieho odpustenia a z nášho vzájomného odpustenia. Myšlienky arcibiskupa zaujali aj nášho kolegu Iva Nováka: "Keďže už 2 roky žijem v manželstve, presvedčil som sa, že naozaj odpustenie je obrovský Boží dar. Som vďačný, že s manželkou si vieme navzájom odpustiť a budem prosiť o to, aby to tak zostalo aj naďalej."

Všetky vaše prosby, aj tie o odpustení, budete môcť Sedembolestnej Panne Márii odovzdať už tento piatok 15. septembra počas národnej púte v Šaštíne.