TopTip

Novinka: Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája

Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája

Okolie Štefanovej na našej Lumentúre

Dňa 20. mája 2018, t. j. nedeľa, absolvujeme v poradí už dvadsiatu siedmu Lumentúru. Tentokrát sa vyberieme z dedinky Štefanová (miestna časť Terchovej) a poputujeme na lokalitu Podžiar a do Jánošíkových dier.

Jarná Lumentúra je vhodná pre malých aj veľkých, zdatných, aj tých menej trénovaných turistov. Trasu si každý účastník zvolí podľa sebakritického zhodnotenia svojej momentálnej fyzickej i duševnej výbavy, koľko si bude trúfať prejsť po pohodlnom turistickom chodníku na lokalitu Podžiar a potom aj po náročnejších špacíroch a rebríkoch malebnými zátišiami Dolných, Horných a Nových Jánošíkových dier.

Príďte si s nami spoločne vychutnať jedinečnú jarnú náladu Božej prírody.

Stretneme sa o 09.00 hod. na parkovisku v Štefanovej. Odtiaľto sa potom spoločne poberieme turistickým chodníkom na Podžiar. Po dvojkilometrovej pohodovej prechádzke „z nohy na nohu“, spojenej s vnímaním nádhernej jarnej scenérie pod majestátnym Rozsutcom, bude vonku svätá omša s pánom riaditeľom Rádia Lumen otcom Jurajom Spuchľákom. Po svätej omši budú môcť účastníci ešte individuálne vyraziť na výlety do blízkych Jánošíkových dier, ktoré oplývajú krásou neslýchanou-nevídanou.

Všetci priatelia krásnej slovenskej prírody a dedičstva našich predkov sú na výlete srdečne vítaní.

Tešíme sa na spoločne strávené chvíle v prekrásne Stvoriteľom priam do nadpozemskej krásy vymodelovaných zátišiach terchovskej prírody.

 

Za organizačný výbor Miroslav Saniga

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 21.05.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
  • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za Katarínu, za dobrého životného partnera, za zdravie a Božie požehnanie. Helena
  • ZA BOŽIU POMOC PRI ŠTÁTNICIACH
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.