TopTip

Z domova: Eva Hreusová: K Ježišovi ma priviedla Panna Mária

Eva Hreusová: K Ježišovi ma priviedla Panna Mária

Na fotografii je Eva Hreusová

Príbeh pani Evy sa začína v auguste 2010. Mali naplánovanú z jej farnosti púť do Medžugorja. „Mali sme odchod v nedeľu poobede. Ale v sobotu som spolu s našou rodinou mala ísť na splav Hrona“, hovorí pani Eva. Už dva týždne pred rodinnou tradíciou asi dvadsiatich príbuzných mala veľké obavy a nič z tým nerobila. Deti ju upokojovali, že bude mať vestu a raft sa nikdy neprevráti.

„Prišli sme do Brusna a pri pilieri pod mostom nám prišiel do cesty kajak, my sme to nevedeli vybrať, raft sa prevrátil a ja som sa dostala do mútnej vody. A medzi pilierom a pod raftom som ja bola zakliesnená vo vode...“ Pani Eva si opakovala, že sa utopí, ale po chvíli si spomenula na Pannu Máriu a sľúbila jej, že jej bude na púti z celého srdca ďakovať, ak ju zachráni.

Keď prišla do Medžugoria, prvé jej kroky viedli na Podbrdo a tam jej ďakovala z celého srdca tak, ako najúprimnejšie vedela. Po asi dvoch dňoch sa zobudila v noci, sadla si na posteľ a cítila krásnu neopísateľnú vôňu. Otvorila okno a zisťovala, odkiaľ asi prichádza. Spomenula si, že takto sa prihovára aj Panna Mária. „A to je asi pre mňa čas na obrátenie alebo čas milostí. A vtedy som si povedala. Dobre, Panna Mária, naozaj sa musím obrátiť. Budem niečo so sebou robiť“, spomína pani Eva.

Na ďalší deň pristúpila k svätej spovedi a cítila v srdci veľmi veľkú bolesť a hanbu. S ružencom v rukách chodila ulicami, až prišla k plastike Ježiša a modlila sa a odprosovala. „...Bozkala som nohy Pána Ježiša a vtedy som pocítila veľký pokoj v srdci.“

Celé svedectvo pani Evy Hreusovej nájdete v našom archíve na adrese http://lumen.sk/archiv.html v rubrike Boh v mojom živote 08.03.2017.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 25.05.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na máj: Aby veriaci laici uskutočňovali svoje osobitné poslanie tak, že budú tvorivo odpovedať na výzvy súčasného sveta.
  • Úmysel KBS na máj: Nech sa v našom živote, aj v živote farnosti i celej spoločnosti, prejaví naša mariánska zbožnosť.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre starkú, za obrátenie uja Martina, za oravské centrum mládeže a za kňazov. Renáta
  • Za požehnanie a zdravie pre deti Slávku, Renátu, Petra, Jozefa, Martina a Vanessku. Mamka Anna
  • Za uzdravenie tela a duše pre Róberta a Kvetoslavu, Stanislava a Branislava a Alžbetu, aby sa Pán dotkol ich sŕdc, premenil ich a uzdravil ich duše a dal im spoznať dary Ducha Svätého. Iveta
  • Za zdravie, pokoj a požehnanie pre rodinu Švecovú, Zubekovú. Michal
  • Za obrátenie syna Marka s manželkou Martinou, za prijatie sviatostného manželstva pre nich. Mama
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.