aktuality

Novinka | | PR oddelenie

Ako funguje archív Rádia LUMEN?

Novinka

Rádio LUMEN vysiela 24 hodinové vysielanie. Denne ide o množstvo hodín vlastných autorských relácii, v ktorých máte možnosť zachytiť významné osobnosti cirkevného a spoločenského života, témy pozdvihujúce myseľ i ducha, alebo jednoducho chcete znova počuť seba, či svojich blízkych, ktorí sa ocitli pri mikrofóne Rádia LUMEN. Nie je nič jednoduchšie, ako sa vrátiť k množstvu relácii v našom archíve, ktorý je voľne dostupný pre všetkých!

Do archívu sa dostanete kliknutím na ikonu ARCHÍV v hornej lište v hornej časti stránky. Vami zvolenú reláciu si môžete vybrať podľa abecedy (hľadáte podľa názvu relácie). Kliknutím na ikonu prehrávača sa vám relácia spustí a vy môžete nerušene počúvať. Zároveň sa môžete v relácii posunúť dopredu, alebo dozadu podľa vašej preferencie, ktorú časť relácie chcete počúvať. Sme radi, že ako jedno z mála médii na Slovensku vám vieme v našom archíve aktuálne poskytnúť takmer 25 000 záznamov na prepočutie!

Často sa na nás obraciate s otázkou, či je možné reláciu stiahnuť. Túto službu poskytujeme len pri vybraných reláciách zväčša liturgického charakteru, alebo pri reláciách, kde nie sú použité licencie tretích strán (napríklad hudba, alebo iné produkty, ktoré nie sú vlastníctvom Rádia LUMEN). Stiahnuť si môžete napríklad záznamy svätých omší, vysielanie Rádia Vatikán, obľúbený Kalendár prírody, spravodajský súhrn dňa Infolumen a mnohé iné... Možnosť stiahnutia relácie je aktívna vedľa relácie vždy vpravo príslušnou ikonkou.

Ak máte záujem o pravidelné sledovanie relácii, ktoré nie sú dostupné na stiahnutie, odporúčame využiť službu Podcast. Systém funguje tak, že cez aplikáciu v počítači alebo v mobile sa prihlásite k odberu podcastu konkrétnej relácie. Aplikácia si pravidelne kontroluje obsah na našom webe a automaticky upozorní, ak do archívu pridáme novú reláciu. Druhá podstatná výhoda je, že mnohé tieto aplikácie si dokážu takýto obsah prevziať vopred cez klasický streaming a následne ho môžete prehrať vtedy, keď vám to vyhovuje. Treba len nájsť vhodnú aplikáciu zadaním reťazca "podcast" v obchode určenom pre vaše zariadenie, zvyčajne google Play alebo iTunes store.