TopTip

Zomrel herec Juraj Sarvaš. Sedem rokov účinkoval v relácii Literárna kaviareň

Zomrel herec Juraj Sarvaš. Sedem rokov účinkoval v relácii Literárna kaviareň Herec Juraj Sarvaš (vpravo) v spoločnosti Jozefa Lapšanského, spoluautora knihy o relácii Literárna kaviareň

Vo veku 91 rokov odišiel do večnosti herec Juraj Sarvaš, bývalý spolupracovník Rádia LUMEN. Spolu s moderátorom Marekom Fajnorom tvoril dlhoročnú dvojicu v relácii Literárna kaviareň. 

Okrem bohatej hereckej, rozhlasovej, či literárnej činnosti ste Juraja Sarvaša poznali aj z relácie Literárna kaviareň vysielanej na Rádiu LUMEN. 

Dlhoročný moderátor a spoluator Literárnej kaviarne Marek Fajnor si na spoluprácu s neprehliadnuteľným hercom, spisovateľom a profesorom v jednej osobe Jurajom Sarvašom veľmi dobre spomína. "Juraj Sarvaš ma učil na vysokej škole. Objavil vo mne cit pre literatúru. On vytváral scenáre a ja som to redakčne upravoval. Konzultovali sme spoločne ukážky aj výber hostí. Spolupracovali sme spolu do roku 2015," vyznáva sa Marek Fajnor.

Na sedemročné účinkovanie Juraja Sarvaša sme spomínali v roku 2022 v špeciálnom vydaní relácie Literárna kaviareň. Záznam nájdete v našom archíve TU.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.