TopTip

Zmrazený majetok a zákaz vstupu

Zmrazený majetok a zákaz vstupu zdroj foto: pexels.com

Na rozdiel od Európskej únie Veľká Británia vo štvrtok uvalila sankcie na ruského pravoslávneho patriarchu Kirilla. Londýn uviedol, že opakovane zneužil svoju pozíciu na ospravedlňovanie ruského útoku na Ukrajinu.

Britská vláda uvalila sankcie na ruského pravoslávneho patriarchu Kirilla. Okrem iného boli zmrazené jeho aktíva vo Veľkej Británii a bol na neho uvalený zákaz vstupu na britské územie. 75-ročná hlava moskovskej cirkvi opakovane zneužila svoje postavenie na ospravedlňovanie ruskej útočnej vojny na Ukrajine, uviedla vo štvrtok v parlamente ministerka zahraničných vecí Elizabeth Trussová. Sankcie Európskej únie voči moskovskému patriarchovi stroskotali na odpore maďarskej vlády Viktora Orbána.

Hovorca ruskej pravoslávnej cirkvi ostro kritizoval tento krok Londýna. „Pokusy zastrašiť hlavu ruskej cirkvi čímkoľvek alebo ju prinútiť vzdať sa svojich názorov sú nezmyselné, absurdné a bez perspektívy,“ povedal hovorca. Sankcie slúžia jedinému účelu – prerušiť už aj tak veľmi poškodenú komunikáciu medzi Európou a Ruskom.

Zdroj: KNA

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow simple à deux pièces. Le salon est relié à la cuisine.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.