TopTip

Združenie mariánskej mládeže bude mať sto nových mladých animátorov

Združenie mariánskej mládeže bude mať sto nových mladých animátorov TK KBS

Združenie mariánskej mládeže bude mať sto nových mladých animátorov. Aktuálne sa pripravujú na animátorských kurzoch, ktoré sa konajú po celom Slovensku. Pre pandémiu majú však podobu online stretnutí. Združenie mariánskej mládeže je združením mladých ľudí, ktorí sa rozhodli kráčať za Kristom pod ochranou Panny Márie. Na tejto ceste sa snažia pomáhať aj druhým. Aktuálne podľa členky predsedníctva Martiny Beliančinovej pripravujú sto nových animátorov. „Animátorské kurzy prebiehajú ako informačné víkendy. Počas tohto animakurzu animátori prežívajú spoločný čas, majú rôzne prednášky, aktivity, takisto aj hry a čas zameraný na utužovanie vzťahov.“
Kurzy, ktoré tvorí desať animačných víkendov vedú pátri vincentíni a sestry vincentky spoločne so staršími animátormi. Každý animakurz má podľa Martiny Beliančinovej svoju tému, ktorá je zameraná na vzťah k Bohu, k sebe a k ľuďom. „Spoznávajú sa so samým sebou a s Bohom. Takisto je to zamerané na prácu s ľuďmi, a aj na prácu s mládežou.“
Súčasťou každého kurzu je aj denná svätá omša a spoločná modlitba svätého ruženca, Korunka Božieho milosrdenstva, či adorácia. V súčasnosti sa pre pandémiu konajú kurzy online formou. Mnohé sa už pomaly končia. „V súčasnosti sa stretávajú animátori online formou. Čiže jeden deň je vyhradený na animák, kde sa snažíme obsahovo a tematicky zvládnuť ten čas tak, ako by bol urobený prezenčne,“ povedala Martina.
Na záver animakurzu čakajú animátorov záverečné skúšky. Po ukončení animakurzu mladí pracujú v miestnych spoločenstvách Združenia mariánskej mládeže. Vedú pravidelné stretnutia s deťmi, tábory, akcie a zapájajú sa do života farností.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.