TopTip

Zbierka pre Kubu je podľa misionára zázrak

Zbierka pre Kubu je podľa misionára zázrak TK KBS

Vo všetkých slovenských kostoloch bola v nedeľu zbierka na pomoc pre núdznych na Kube. Povzbudení návštevou a podnetmi Svätého Otca Františka sa ju rozhodli vyhlásiť slovenskí biskupi.  Člen Spoločnosti Božieho Slova páter Michal Vrták, ktorý na ostrove pôsobí od roku 2017, hovorí, že je to zázrak. 

Jedným z ovocí návštevy Svätého Otca je zbierka na pomoc núdznym na Kube. Ako vysvetlil predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský, situácia narastajúcej materiálnej chudoby v tejto krajine je pre nás pripomienkou toho, že máme byť za čo vďační. "Prežívali sme politický systém, ktorý viedol ku krachu spoločnosti. Duchovnému, ale aj materiálnemu. To nás spája s Kubou. Dôsledky tohto politického systému na Kube trvajú dlhšie, pričom spoločnosť je v zlom stave,” povedal predseda KBS.

Od roku 2017 pôsobí na Kube člen Spoločnosti Božieho Slova kňaz Michal Vrták. Správu o zbierke označil za zázrak. Podľa neho cirkev na Kube sa snaží prinášať nádej všetkým, ktorí potrebujú povzbudenie a ide až na hranu svojich možností pri poskytovaní materiálnej pomoci vo forme jedla a liekov. “Každý deň sme konfrontovaní s novými ľuďmi, ktorí nás prichádzajú prosiť o pomoc. Niekedy sme bezmocní, lebo nemáme im z čoho dať. Dnes je väčšina potravín na Kube dovezených zo zahraničia. Aj preto majú niekoľkonásobne vyššiu cenu. Kubánec za mesiac zarobí menej ako stol dolárov,” povedal misionár.

Michal Vrták má nádej, že v budúcnosti tých, ktorých zasýti chlieb zo Slovenska, budú sa môcť prísť nasýtiť aj chlebom Slova do diecézneho centra, ktoré na Kube spravuje. “Je to naozaj úžasné. Preto všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť vyslovujem Pán Boh zaplať.”

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.