TopTip

Zasvätené osoby by chceli pápežovi Františkovi počas stretnutia venovať dar

Zasvätené osoby by chceli pápežovi Františkovi počas stretnutia venovať dar TK KBS

Jedným z bodov programu septembrovej pápežskej návštevy je stretnutie Svätého Otca Františka so slovenskými biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi. Bude v Katedrále Svätého Martina v Bratislave. Na stretnutí sa zúčastní aj provinciál redemptoristov a predseda Konferencie vyšších rehoľných predstavených Václav Hypius. Ten už mal možnosť stretnúť sa s pápežom Františkom, ale aj so Svätým Jánom Pavlom II. 

Podľa predsedu Konferenciu vyšších rehoľných predstavených Václava Hypiusa je samozrejmé, že sa Svätý Otec František chce stretnúť so zasvätenými osobami. Je totiž ich hlavným predstaveným na Zemi. Zasvätení ale nevedia, s akým posolstvom príde pápež za nimi. „Na to sa tešíme, pretože nevieme, čo nám chce povedať, ale vieme, že nás chce povzbudiť. To je niečo, čo je také pochopiteľné, vždy potrebujeme povzbudenie. Takže čo nám povie, na to sa tešíme a sme zvedaví, chytáme sa na to, pretože je to vzácna návšteva, taká neočakávaná, vysnívaná, dlho sa o nej hovorilo, že by to mohlo prísť, ale čo všetko sa stane, to je v jeho rukách a v Božích rukách, samozrejme,“ povedal predstavený redemptoristov.
Predstavený redemptoristov by sa mal aj osobne stretnúť s pápežom Františkom. Za zasvätené osoby by mu chcel odovzdať jeden odkaz. „Chcel by som ho uistiť, že sa za neho stále modlíme, obetujeme, že niet jedného dňa, kedy sa zasvätení za pápeža nemodlia. Modlíme sa za neho stále a on o tieto modlitby stále prosí. Keď bol zvolený, tak na záver toho svojho krátkeho príhovoru povedal – teraz sa za mňa pomodlite a ostal ticho. To celé námestie bolo ticho a v krátkosti, krátko sa modlilo. To bolo veľmi silné, keď sa cirkev modlí za pápeža,“ zdôraznil.
Zasvätené osoby by chceli pápežovi Františkovi počas stretnutia venovať dar, ktorý vyjadrí vernosť minulých generácií v duchovnom povolaní. Viac o konkrétnom dare prezradia tesne pred návštevou Svätého Otca.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Fossa settica da 25 m3.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.