TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
ZAOSTRENÉ: Verejné bohoslužby konečne povolené!

ZAOSTRENÉ: Verejné bohoslužby konečne povolené! Chrám Povýšenia vznešeného a životodarného Kríža v Bratislave.

Takmer dvojmesačný zákaz slúženia verejných svätých omší sa v uplynulú stredu skončil. Kňazi opäť privítali v chrámoch veriacich, aj keď s nevyhnutnými obmedzeniami. Čo obnovenie verejných bohoslužieb znamená pre cirkev a prečo sú hygienické opatrenia v kostoloch také, aké sú? Odpovedia predseda KBS, bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský a riaditeľ Národného krízového klinického tímu Jozef Šuvada. Počúvajte Zaostrené s Jánom Heribanom, v pondelok, 11. mája krátko po 11:00 hod. a pýtajte sa aj vy.

Obnovenie verejných bohoslužieb prinieslo veľkú radosť biskupom aj kňazom. Podľa oslovených duchovných bola verejná svätá omša po dvoch mesiacoch dojímavým momentom pre nich aj pre veriacich. Podľa kňazov sú ľudia disciplinovaní a nariadené opatrenia rešpektujú. Otáznikom pre mnohých je však nedeľa, kedy správcovia kostolov očakávajú vyšší záujem o sväté omše. Kňazi však veria, že veriaci budú disciplinovaní. Prvý deň verejných bohoslužieb bol o sväté omše menší záujem ako pred koronakrízou. V PODCASTE pokračuje redaktor Pavol Hudák.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.