TopTip

ZAOSTRENÉ: S arcibiskupom Zvolenským o obnovení bohoslužieb a kampaniach proti Cirkvi

ZAOSTRENÉ: S arcibiskupom Zvolenským o obnovení bohoslužieb a kampaniach proti Cirkvi foto: Martin Šajgalík

V pondelok odvysielame aktuálnu diskusiu o liste biskupov premiérovi a o kampaniach, ktoré odhovárajú od prihláseniu sa k Cirkvi v sčítaní obyvateľov.

Zaostrené:

Slovenskí biskupi požiadali vládu, aby obnovila slávenie verejných bohoslužieb s primeranými obmedzeniami. Zareagovali aj na kampaň proti cirkvi súvisiacu so sčítaním obyvateľstva. O týchto a ďalších aktuálnych témach zo života cirkvi a spoločnosti budeme diskutovať s predsedom Konferencie biskupov Slovenska, bratislavským arcibiskupom Stanislavom Zvolenským. Počúvajte Zaostrené, v pondelok, 22. februára krátko po 11:00 hod. Pýtať sa bude Ján Heriban.

Lumenáda:

Poslanci Kresťanskej únie ponúkajú pomoc pri obnovení verejných bohoslužieb. Chcú, aby kresťania mohli najneskôr na Veľkú Noc byť v chrámoch a aby mali možnosť ísť individuálne za kňazom na spoveď, či prijať eucharistiu. Viac sa dozviete v reportáži Pavla Hudáka v pondelkovej Lumenáde 22. februára krátko po 9:15.

Prečítajte si aj:

Biskupi píšu premiérovi a členom vlády o utrpení veriacich bez sviatostí

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.