TopTip

ZAOSTRENÉ: S arcibiskupom Zvolenským o obnovení bohoslužieb a kampaniach proti Cirkvi

ZAOSTRENÉ: S arcibiskupom Zvolenským o obnovení bohoslužieb a kampaniach proti Cirkvi foto: Martin Šajgalík

V pondelok odvysielame aktuálnu diskusiu o liste biskupov premiérovi a o kampaniach, ktoré odhovárajú od prihláseniu sa k Cirkvi v sčítaní obyvateľov.

Zaostrené:

Slovenskí biskupi požiadali vládu, aby obnovila slávenie verejných bohoslužieb s primeranými obmedzeniami. Zareagovali aj na kampaň proti cirkvi súvisiacu so sčítaním obyvateľstva. O týchto a ďalších aktuálnych témach zo života cirkvi a spoločnosti budeme diskutovať s predsedom Konferencie biskupov Slovenska, bratislavským arcibiskupom Stanislavom Zvolenským. Počúvajte Zaostrené, v pondelok, 22. februára krátko po 11:00 hod. Pýtať sa bude Ján Heriban.

Lumenáda:

Poslanci Kresťanskej únie ponúkajú pomoc pri obnovení verejných bohoslužieb. Chcú, aby kresťania mohli najneskôr na Veľkú Noc byť v chrámoch a aby mali možnosť ísť individuálne za kňazom na spoveď, či prijať eucharistiu. Viac sa dozviete v reportáži Pavla Hudáka v pondelkovej Lumenáde 22. februára krátko po 9:15.

Prečítajte si aj:

Biskupi píšu premiérovi a členom vlády o utrpení veriacich bez sviatostí

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za tých, ktorí v krajinách pod diktatúrou, autoritárskym režimom alebo s oslabenou demokraciou bojujú za základné práva, riskujúc vlastné životy.
  • Úmysel KBS na apríl: Aby sme príkladným slávením Veľkej noci prinášali svetu nádej na víťazstvo Božej pravdy a spravodlivosti.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za obrátenie môjho syna Petra a jeho otca Petra, pre syna za dobrú celoživotnú veriacu partnerku, za zdravie a Božiu ochranu pre moju rodinu a blízkych, dary Ducha Svätého, posilu, za zastavenie pandémie a uzdravenie chorých. Terézia
  • Za milosť uzdravenia syna Rudolfa od závislosti na alkohole. Marta
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.