TopTip

Začína kampaň Izba miestom neba – dvanásť komnát srdca

Začína kampaň Izba miestom neba – dvanásť komnát srdca TK KBS

Izba miestom neba – dvanásť komnát srdca. To je názov novej kampane Pápežských misijných diel na Slovensku. Ide o pôstne výzvy počas koronakrízy, ktoré sú zamerané na úprimnosť, nádej v tejto dobe koronavírusu, ale aj na vďačnosť v našich životoch, ktoré sú niekedy zaplnené strachom, chaosom, prázdnotou, závislosťami, uhundranosťou a neúprimnosťou. 

 

Aj toto pôstne obdobie budeme prežívať inak, ako sme boli zvyknutí. Aj preto pripravili Pápežské misijné diela dvanásť špeciálnych pôstnych výziev. Ide o dvanásť podnetov, ktoré sú úlohami, ale vedú k radostnému prežívaniu viery. Pripravila ich metodička Pápežských misijných diel Mária Buláková. „V období, kedy sa nás zmocňuje strach, mnohé obavy, neistota, je výzvou nenechať sa týmto negatívom ovládnuť a vytasiť vlajku nádeje. Všímať si viac to dobré a pekné, čo teraz tak veľmi prehliadame,“ povedala pre Rádio LUMEN.


Do výziev napríklad patrí svätá omša v nedeľu a piatok, miernosť v jedení, spoločný nedeľný obed s rodinou spojený s rozhovorom, ale napríklad aj aspoň raz do týždňa čaj alebo káva s Bohom. „Táto výzva je raz za týždeň a spočíva v spomalení, nájdení si času na osobné priateľské stretnutie s Pánom Bohom,“ uviedla Mária Buláková.


Pápežské misijné diela zároveň podľa Márie Bulákovej počas pôstneho obdobia pozývajú urobiť si aspoň raz svoju vlastnú životnú krížovú cestu. „Prepojiť jednotlivé zastavenia krížovej cesty s osobným životom. Tento bod ale je trošku náročnejší,“ upozornila.


Mária Buláková priznáva, že pre niekoho môže byť ťažké zvládnuť dvanásť výziev. V tomto prípade však nejde o počty a o dokazovanie si, že som niečo zvládol. „Ak je to pre niekoho náročné, môže si z tejto výzvy vybrať možno len niečo, čo bude ale robiť s úprimným srdcom, hľadajúcim nádej, vieru, lásku a vďačnosť,“ dodala.


Všetky výzvy v podobe malej brožúrky sú dostupné na internetovej stránke Pápežských misijných diel.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2022

  • Poďakovanie za 53 rokov manželstva a prosba o Božie požehnanie do ďalších spoločných rokov pre moju sestru s manželom. (Katarína)
  • O dar viery pre synčeka, obrátenie manželky, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • Poďakovanie za všetky udelené milosti a prosba o zdravie, dar viery, Božiu pomoc a ochranu Panny Márie pre celú rodinu. (Vierka)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.