TopTip

Začal Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

Začal Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov TK KBS

Od pondelka začal týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ktorý každoročne vrcholí dvadsiateho piateho januára sviatkom obrátenia svätého apoštola Pavla. Tohtoročné ekumenické modlitby sú pre pandémiu obmedzené. Niektoré sa presunuli do online priestoru. Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude na Turíce. K modlitbám za jednotu tento týždeň pozýva aj predseda Konferencie biskupov Slovenska, arcibiskup Stanislav Zvolenský. 

 

Eva Guldanová z Ekumenickej rady cirkvi hovorí, že viacero spoločenstiev chystá podujatia online. Ekumenická rada cirkvi zároveň pozýva ľudí, aby sa zamysleli, k čomu nás pozýva Ježiš, keď sa modlil, za jednotu. „Preto sme pripravili videozamyslenia. Vychádzajú z materiálov k Týždňu modlitieb za jednotu kresťanov. A nahrali ich rozliční predstavitelia, veriaci siedmich cirkví.“


Tento rok je hlavnou témou úryvok z Jánovho evanjelia - “Zostaňte v mojej láske a budete prinášať veľa ovocia.“Tému pripravila ekumenická rehoľná komunita sestier Grandchamp vo Švajčiarsku,“ povedala Guldanová. 


K modlitbe za jednotu kresťanov pozval pri nedeľnej modlitbe Anjel Pána aj Svätý Otec František. „V týchto dňoch sa modlime, aby sa naplnila Ježišova túžba, aby všetci boli jedno. To je jednota kresťanov, za ktorú sa Ježiš modlil, jednota, ktorá prevyšuje, má byť nad každým konfliktom a rozdelením,” povedal v nedeľu.


V týchto dňoch sme pozvaní, aby sme mysleli aj na úmysel za jednotu kresťanov. Hovorí predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský: „Je vhodné, aby sme, keď sa modlíme, pripojili aj prosbu o jednotu v cirkvi, o jednotu medzi spoločenstvami tých, ktorí sa hlásia k Ježišovi Kristovi.“


Predseda Rady pre ekumenizmus KBS, trnavský arcibiskup Ján Orosch pre Tlačovú kanceláriu KBS povedal, že v súčasnosti je najdôležitejšia spolupráca medzi Slovenskou katolíckou charitou a napríklad Evanjelickou diakoniou, ako aj spolupráca v duchovnej starostlivosti o chorých v nemocniciach a v ústavoch sociálnej starostlivosti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.