TopTip

Začal Deviatnik k blahoslavenej Laure Vicuni

Začal Deviatnik k blahoslavenej Laure Vicuni TK KBS

Členovia združenia mladých Laura sa v stredu začali modliť deviatnik k blahoslavenej Laure Vicuni. Deviatnik bude zverejňovaný každý deň až do dvadsiateho prvého januára vždy ráno na webovej stránke združenia. Je možné si ho vypočuť aj ako podcast. Laura, združenie mladých, sa modlí deviatnik k blahoslavenej Laure od svojho vzniku. Tento rok je to už dvadsiatysiedmykrát. „Blahoslavená Laura Vicunová má sviatok dvadsiateho druhého januára a v našej organizácii, ktorá nesie jej meno, Laura, združenie mladých, sa tradične na tento sviatok pripravujeme deviatnikom. Vnímame ju ako vzor, ale aj ako priateľku, ktorá nás sprevádza v našom živote,“  povedala pre Rádio LUMEN predsedníčka združenia sestra Marta Baňasová.


Deviatnik už druhý rok pomáha pripravovať aj animátorka Kristína Jakubů, ktorá má na starosti texty. „Modlitbou deviatnika môžeme vyprosiť na Laurin príhovor milosti pre druhých, ale aj pre seba. Úmysly deviatnika sú každý deň iné, no ich záber je široký a aktuálny vzhľadom k terajšej situácii. Sú v ňom zahrnuté všetky vekové kategórie a sociálne skupiny ľudí s ich problémami a slabosťami,“ uviedla pre Rádio LUMEN. 


K deviatniku tento rok pridali aj novinku v podobe takzvaného lockdown bonusu. „Ide o úlohu, v ktorej možno konať dobro pre ľudí, ale aj pre nás samých, pre svoj rast. Deviatnik obsahuje tiež obrázok. Je to krátky chat na WhatsAppe s Laurou, ktorá píše každému z nás a motivuje nás, aby sme sa pripojili k deviatniku,“ povedala Kristína Jakubů.


Deviatnik nájdete na webovej stránke združenia a Facebooku. Ako približuje členka tímu Kristína Jakubů, je možné si ho vypočuť aj ako podcast. „Komu vyhovuje počúvať a pridať sa k modlitbe v duchu, môže použiť podcast. Kto radšej číta alebo chce nad textom rozjímať dlhšie, môže využiť zverejnené texty.“ Deviatnik sa je možné pomodliť kedykoľvek počas dňa.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.