TopTip

Záborská: Funkčné rodiny, ktoré majú deti, musia byť záujmom štátu

Záborská: Funkčné rodiny, ktoré majú deti, musia byť záujmom štátu TK KBS

Minister práce Milan Krajniak dnes predstavil nástroje podpory rodín, ako aj plány spojené s vybudovaním nového modelu rodinnej politiky. Urobil tak na medzinárodnej konferencii Slovensko, krajina priateľská k rodinám, ktorá sa konala v priestoroch Národnej rady. 

Konferenciu iniciovala poslankyňa Národnej rady SR Anna Záborská. Ako naznačoval aj názov konferencie, cieľom bolo predstaviť Slovensko ako krajinu priateľskú k rodine. „Myslím si, že je dôležité hovoriť o tom verejne, aby sa to dostalo do povedomia. Mať rodinu a mať deti nemôže byť vnímané v spoločnosti len ako nejaká túžba alebo nejaké prianie dvoch ľudí, ale mať funkčné rodiny, ktoré majú deti, musí byť záujmom štátu,“ zdôraznila Záborská.

Minister práce Milan Krajniak vo svojom príspevku hovoril o dvanástich tézach a troch princípoch prorodinnej pomoci. Zároveň predstavil systém sociálnych odvodov, ktoré pomôžu priamo rodičom zamestnancov, či podporu prostredníctvom bytov. „Výstavbu štátnych nájomných bytov, alebo odkúpenie už existujúcich bytov a ich použitie so štátom garantovanými cenami, ktoré by mali byť približne o tretinu nižšie, než sú trhové. Tieto nájomné byty by mali byť najmä v tých regiónoch, kde je dopyt po pracovnej sile a mohli by si aj mladí ľudia zabezpečiť dostatočne štart,“ uviedol.

Predseda Výboru pre hospodárske záležitosti NR SR Peter Kremský predstavil daňovú reformu, ktorá má pomôcť viacdetným rodinám. „Z môjho pohľadu je veľmi dôležité finančne podporiť rodiny v tom, že im necháme viac peňazí, že budú platiť nižšie dane. Veľmi dobrý príklad je v Maďarsku, kde žena, ktorá privedie na svet štyri deti, už potom nikdy neplatí žiadne dane z práce. Myslím si, že to je symbol a ocenenie.“

Záver konferencie patril panelovej diskusii, počas ktorej prorodinní aktivisti a členovia mimovládnych organizácií kládli otázky hosťom konferencie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.