TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Z PROGRAMU: Diskusia o voľnej nedeli a sv. omše s biskupmi

Z PROGRAMU: Diskusia o voľnej nedeli a sv. omše s biskupmi zdroj foto: pexels.com

Je tu predĺžený víkend. Voľná nedeľa by sa však mohla stať súčasťou každého víkendu. K nedeli patria aj rodinné témy, ktoré tiež dostanú priestor na vlnách Rádia LUMEN.

Problémy vo vzťahoch a ich riešenia budeme nachádzať v relácii ÚV hovor. Ak vás téma zaujíma, tak určite počúvajte Rádio LUMEN v piatok 1. mája o 20:00. Prípadne si reláciu po odvysielaní vyhľadajte v našom ARCHÍVE

V sobotnom programe 2. mája sa navrátime na Modlitbový deň k úcte Matky všetkých národov. Sumár z nedávneho stretnutia v Nitre prinesieme v relácii Od ucha k duchu so začiatkom o 20:15. 

Obeťou domáceho násilia nemusí byť len žena. Môže to byť aj muž, alebo
zdravotne postihnutý človek. Okrem fyzického týrania sa objavuje v
domácnostiach aj psychický nátlak. Na koho sa môžu obete domáceho
násilia obrátiť? Máme povinnosť takéto správanie nahlásiť, ak si
všimneme podozrivé správanie našich susedov? Rastie počet obetí domáceho
násilia v súčasnej situácii? Tému rozoberieme v relácii Vitaj doma
rodina. Počúvajte v nedeľu 3. mája o 14:00.

Takisto v nedeľu budeme spomínať na už svätého pápeža Jána Pavla II. Práve 18. mája uplynie 100 rokov od narodenia Karola Wojtylu. V relácii Karmel v nedeľu o 20:30 prinesieme zaujímavú reflexiu na túto tému pod názvom Karol Wojtyla v dialógu so sv. Tomášom, Jánom z Kríža a Maxom Schelerom.

Každý deň pre vás vysielame 2 sväté omše v priamom prenose o 8:30 a 18:00. Najbližšiu nedeľu Dobrého pastiera sa môžete tešiť v obidvoch časoch na jedného zo slovenských otcov biskupov. Ráno o 8:30 bude svätú omšu celebrovať Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup z Kostola Sv. Rodiny v Košiciach a večer o 18:00 bude sv. omšu z Rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici celebrovať Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup. Tieto liturgické slávenia môžete sledovať aj online na facebooku Rádia LUMEN.

Dozrel už čas na voľnú nedeľu? V čase koronakrízy sú obchodné prevádzky zo zákona dočasne zatvorené každú nedeľu. Mnohé hlasy nielen z cirkevného prostredia volajú po voľnej nedeli aj po skončení pandémie. Či dozrela spoločensko-politická klíma na otvorenie tejto témy v parlamente s nádejou na úspech, to rozdiskutujeme v relácii Zaostrené v pondelok 4. mája o 11:10. Do relácie sa môžete aj zapojiť so svojimi otázkami. 

Kompletný program Rádia LUMEN nájdete v sekcii PROGRAM

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.