TopTip

Výkonný Sekretár KBS Ivan Ružička obľubuje taliansku kuchyňu

Výkonný Sekretár KBS Ivan Ružička obľubuje taliansku kuchyňu Ivan Ružička, výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska

Špagety sa dajú pripraviť veľmi jednoducho. Ale čo tak skúsiť ich na taliansky spôsob alla carbonara? Kňaz Ivan Ružička, výkonný sekretár KBS náš inšpiruje receptom z talianskej kuchyne.

Spageti alla carbonara

Suroviny:
 
- špagety
- čerstvé vajíčka
- syr peccorino alebo iný na jemno postrúhaný tvrdý syr
- slanina
- Soľ
- Čierne korenie
 
Postup:
Na kocky narezanú slaninu dáme do panvice a na pomalom plameni usmažíme do zlatista. Medzitým si dáme uvariť špagety. V samostatnej mise si oddelíme bielka od žĺtkov. Žĺtky vymiešame a pridáme do tejto hmoty syr peccorino, potom pár lyžíc vody v ktorej sa varia cestoviny, čierne korenie, soľ a znova všetko dobre premiešame. Uvarené špagety dáme do panvice s upraženou slaninou, pridáme 2-3 polievkové lyžice vody v ktorej sa varili špagety a dobre premiešame, následne pridáme omáčku, ktorú sme si pripravili zo žĺtkov a opatrne a dobre premiešame. V prípade, že je panvica už studená, môžeme ju slabo ohrievať. Výsledkom sú špagety s krémovou vajíčkovou omáčkou a slaninou. Porciu na tanieri môžeme ešte posypať postrúhaným syrom.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Moderna casa unifamiliar con garaje en el sótano.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.