TopTip

Výchova k demokracii v roztrieštenom svete

Výchova k demokracii v roztrieštenom svete zdroj foto: pexels.com

V dňoch od 17. do 19. marca sa na rímskej Univerzita Lumsa konal pod záštitou nadácie Gravissimum Educationis a v spolupráci s Kongregáciou pre katolícku výchovu medzinárodný kongres na tému „Výchova k demokracii v roztrieštenom svete“. Kongresu sa zúčastnilo celkovo 14 spolupracujúcich univerzít, vrátane Ukrajinskej katolíckej univerzity v Ľvove. Účastníkom a účastníčkam kongresu sa v piatok 18. marca osobne prihovoril aj pápež František.

„Chcem s vami zdieľať niekoľko návrhov, ktoré zverujem vám všetkým, ktorí sa angažujete v rôznych oblastiach. Po prvé, živiť smäd mladých ľudí po demokracii. Ide o to, aby sme im pomohli pochopiť a oceniť hodnotu života v demokratickom systéme...,“ konštatoval vo svojom príhovore pápež a pokračoval: „Po druhé, učte mladých, že spoločné dobro sa tvorí láskou. Nedá sa brániť vojenskou silou. Spoločenstvo alebo národ, ktorý sa chce presadiť silou, to robí na úkor iných spoločenstiev alebo národov a stáva sa podnecovateľom nespravodlivosti, nerovnosti a násilia,“ uviedol pontifik v zjavnej narážke na medzinárodnú situáciu a dodal tretí bod, ktorým je nutnosť vychovávať mladých ľudí, aby žili autoritu ako službu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa moderna de solo 6,5 metros de ancho.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.