TopTip

Víťazný príbeh z tretieho kola adventnej súťaže o dramatickej záchrane

Víťazný príbeh z tretieho kola adventnej súťaže o dramatickej záchrane

Aj tretie kolo adventnej súťaže prinieslo mnoho krásnych príbehov. A potvrdilo sa, že v núdzi spoznáš priateľa. Dovtedy možno aj celkom cudzieho človeka. 

Víťazom tretieho kola adventnej súťaže sa stala poslucháčka Zuzana. Získava od nás sadu cien: kniha Snúbenci zo SSV, multifunkčná šatka – bufka s logom Správne naladený, sklenená fľaša s logom Správne naladený, pero s logom Správne naladený, magnetka, káva z našej ponuky.

Spomedzi štyroch týždňových výhercov získa jeden z nich vo finále súťaže darčekový poukaz na pobyt pre 4 osoby v apartmáne ELEMIR v Bešeňovej. Pobyt sa vzťahuje na 5 po sebe nasledujúcich nocí. Víťazný príbeh vyhlásime v Rannom spojení 24. decembra.

Posledná šanca ako sa dostať do súťaže sa naskytne v 4. adventnom týždni, keď ponúkneme poslednú tému vďačnosti. 

A teraz už sľubovaný víťazný príbeh:

O človeku, ktorý už nie je cudzí, ale náš

V mojom živote som okúsila pomoc cudzích ľudí veľakrát a som im za to nesmierne vďačná. Jedna pomoc však bola mimoriadna – Božia - a odohrala sa pred troma rokmi.

Naša jediná dcéra sa venovala dobrovoľníctvu. Aj počas toho leta pomáhala spolu s mladými vo Work campe v Srbsku v komunite mentálne postihnutých ľudí. Mala sa už pomaly vrátiť. Zrazu mi telefonovali organizátori z Bratislavy a následne pani Gallovič zo srbského veľvyslanectva, že s Kikou nie je niečo v poriadku a je potrebné po ňu prísť. Okamžite som rozposlala sms-ky s prosbou o modlitby a pomoc. Do polhodiny sa nám cez mamu Gabiku zo spoločenstva MM ozval úplne cudzí muž – Tonko, ktorý nám bol okamžite ochotný pomôcť. Jeho pomoc sa počas dobrodružnej cesty preukázala naozaj ako vysoko profesionálna /jazdí na kamiónoch/ i ľudská. Po komplikovanej ceste, keď sa nám v noci pred Budapešťou pokazilo auto a nikto nám nechcel požičať ďalšie na cestu do Srbska, sa všetko s úžasnou pomocou nášho Pána a dobrých ľudí vyriešilo. Pred komunitným domčekom v malej srbskej dedinke sme odstavili auto v hodine dvanástej.

Po návrate nás s Kikou čakali hospitalizácie od Košíc po Prahu, veľa mojich sĺz, prosieb, modlitieb a odovzdávania Kiky s pomocou mamičiek v MM do Božích rúk.

Aj teraz, po troch rokoch plačem, ale už to nie sú slzy zúfalstva, ale VĎAČNOSTI, že Pán ma neopustil a nedopustil, aby sa „nalomená trstina dolomila a hasnúci knôtik dohasol...“

V nešťastí sme spoznali veľmi veľa dobrých ľudí a celú našu ľudskú biedu v plnej nahote, ale máme Tonka, nášho záchrancu, ktorý je nám aj s jeho celou rodinkou ako naša najbližšia rodina. Už nie je cudzí. Pán Boh nech mu jeho dobrotu stonásobne odplatí!

(poslucháčka Zuzana)

Podrobnosti o súťaži Čas vďačnosti nájdete TU

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare con tetti a spiovente e garage. Questa soluzione abitativa può essere costruita senza garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.