TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Víkendové tipy: Záver Trnavskej novény a svedectvo z Litmanovej

Víkendové tipy: Záver Trnavskej novény a svedectvo z Litmanovej Milostivý obraz Panny Márie Trnavskej

V sobotu na sviatok Obetovania Panny Márie nás čaká záver Trnavskej novény. O mariánske témy nebude núdza ani v nedeľu. Vypočujete si svedectvo kňaza, rodáka z Litmanovej.

Prvý sobotný priamy prenos ráno o 8:30 vám ponúkneme z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Sv. omšu bude celebrovať d. p. Radoslav Bujdoš, správca farnosti Riečka. V aktuálnom týždni je stále dominantná téma slobody a demokracie. V tejto súvislosti vás môže zaujať aj reprízové vydanie relácie Zaostrené o 13:00 s témou: Ako sa Slovensko vyrovnáva s temnou minulosťou totality. Hostia: Anna Andrejuvová, poslankyňa NR SR (OĽaNO); František Neupauer, historik ÚPN (repríza zo 16.11.2020). 

O vašu poslucháčsku priazeň sa v sobotu uchádza aj redaktor Ondrej Rosík s Literárnou kaviarňou: Je mamou dvoch detí, manželkou a asistentkou pre deti v škole. Od písania článkov pre časopis sa prepracovala k písaniu kníh. Po autonehode sa nemohla viac venovať práci redaktorky. Nezatrpkla a pozornosť sústredila na svoj sen napísať knihu. V Literárnej kaviarni vám predstavíme autorku Martinu Paškovú a jej knihu Izabelkine dobrodružstvá. Počúvajte v sobotu o 15:15.

V sobotu večer prinesieme záverečný priamy prenos z Trnavskej novény od 18:00. K tomu pridáme aj reláciu Od ucha k duchu, v ktorej sa od 20:15 zameria náboženský redaktor Pavol Jurčaga na históriu Trnavskej novény. 

V nedeľu ráno sa v priamom prenose o 8:30 prenesieme do Kostol Sv. Rodiny. Sv. omšu bude celebrovať Allan Tomáš, dekan Košice-Stred. V popoludňajšom programe si svoje miesto o 13:00 nájde tradične aj rozhlasová hra: Breza (spomienkový príbeh na november 1989).

Založiť si vlastnú firmu je náročné. Chce to nápad a ochotu ísť do neistoty. Okrem byrokracie sa dnes firmy musia vysporiadať aj s nárokmi, ktoré pred nich kladie pandémia nového korona vírusu. Na Slovensku má dlhoročnú tradíciu aj rodinné podnikanie. Ako ovplyvňuje spoločná rodinná firma súkromný život v rodine? Dokážu členovia rodiny a súčasne zamestnanci oddeliť prácu od súkromného života? V relácii vitaj doma rodina sa pozrieme na tri rodiny a do troch rodinných firiem. Počúvajte v nedeľu o 14:00. 

V relácii Svetlo nádeje počas nedeľného popoludnia o 15:30 spoznáte životy tých, ktorí v Litmanovej na hore Zvir zmenili svoj život. Vo večernej relácii Karmel o 20:30 sa navrátime opäť k dominantnej téme tohto týždňa. Hosťom redaktorky Jany Ondrejkovej bude kňaz Peter Rúčka, bývalý politický väzeň, ktorý sa v čase totality zaoberal aj samizdatom. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.