TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
VÍKENDOVÝ VÝBER: Priame prenosy z celého Slovenska

VÍKENDOVÝ VÝBER: Priame prenosy z celého Slovenska Vo víkendovom programe zaujme aj rozhlasová hra o živote sv. Františka z Assisi.

Rádio LUMEN vám počas víkendu prinesie sv. omše z Banskej Bystrice, Obišoviec, Košíc a Bratislavy. Hovoriť budeme aj o tom, či bude relikvia arského farára na Slovensku.

Oproti plánovanému víkendovému programu sme urobili viacero zmien, ktoré sa týkajú svätých omší v priamych prenosoch. Vzhľadom na opatrenia krízového štábu sa neuskutoční tradičný program fatimskej soboty na Starých Horách. Z tohto dôvodu vám ponúkneme priamy prenos z banskobystrickej Katedrály o 8:30. Celebrovať ju bude Marián Mlynárik, farár v Dobrej Nive. Sobotný večerný prenos o 18:00 bude z košickej Svätyne Božieho milosrdenstva na sídlisku KVP. Celebrovať bude Peter Sýkora, farár z farnosti. 

V nedeľu odvysielame mimoriadne priamy prenos o 10:30 z Obišoviec, pútnického miesta Košickej arcidiecézy, kde si uctievajú obraz Panny Márie. Poslucháčom pri rádiách sa prihovorí Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita. Nedeľný večerný priamy prenos bude o 18:00 tradične z Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Sv. omšu bude celebrovať biblista Jozef Jančovič. 

Život a odkaz sv. Jána Mariu Vianneya, ktorého relikvia mala prísť tento mesiac na Slovensko, si všimneme v sobotnej relácii Od ucha k duchu o 20:15. V centre nášho záumu bude aj 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Hosťami Jána Heribana budú: Samuel Brečka, hnutie Modlitby za kňazov; František Moško, kňaz, farár v Kútoch.

V nedeľu vás môže v programe Rádia LUMEN zaujať napríklad aj rozhlasová hra o sv. Františkovi s Assisi, ktorú odvysielame práve na jeho sviatok, v nedeľu 4. októbra o 13:00. Neskôr o 14:00 sa v relácii Vitaj doma rodina budeme venovať projektu Profamily. Podľa vedcov vplýva na stabilitu rodiny najmä dostatok času a prítomnosť oboch rodičov. Pomohla by aj vyššia pomoc štátu. Výskumníci z Trnavskej univerzity skúmali faktory, ktoré majú vplyv na stabilitu rodiny. Výsledky prezentovali postupne počas uplynulých štyroch rokov na medzinárodných konferenciách a v rôznych publikáciách.

Kompletný program Rádia LUMEN, nielen na víkend, nájdete v sekcii PROGRAM.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.10.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby mohli mať veriaci laici, najmä ženy, vďaka krstu väčšie zastúpenie na zodpovedných miestach v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby všetci, ktorí zasvätili svoj život Bohu, vydávali svedectvo viery, pokory a obety
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.