TopTip

V Žiline otvorili unikátnu výstavu Biblií

V Žiline otvorili unikátnu výstavu Biblií TK KBS

V Žiline otvorili unikátnu výstavu Biblií. Otvorili ju v aule pastoračného centra vo Farnosti Dobrého pastiera na Solinkách. Jej súčasťou je približne 300 rôznych výtlačkov Svätého písma v rôznych formátoch a vo vyše 30 svetových jazykoch. Je medzi nimi napríklad aj 300-ročná Biblia či moderná vodeodolná. 

Nedeľu Božieho slova začali vo Farnosti Dobrého pastiera v Žiline na Solinkách sláviť svätou omšou, ktorú celebroval žilinský biskup Tomáš Galis. Veriacich povzbudil, aby brali do rúk Božie slovo, ktoré nás chce zvnútra premieňať a pretvárať. „Všetkým nám prajem, aby každé naše stretnutie s Božím slovom ním naozaj rozradostnilo srdce, aby nám dalo silu podľa toho aj žiť,“ povedal.
Po svätej omši v Pastoračnom centre otvorili výstavu Biblií. Podľa farára Dušana Pecka obsahuje túto knihu kníh vo viac ako 3 svetových jazykoch. Ponúka aj Biblie pre deti, študentov, armádu, slabozrakých, či vodeodolnú Bibliu. „Chceme spoznávať Božie slovo, chceme sa s ním stretnúť a chceme, aby sa toto Božie slovo odrážalo v našom každodennom živote,“ uviedol.
Šéf Biblickej spoločnosti na Slovensku Štefan Ševčík hovorí, že výstava je už tretia svojho druhu na Slovensku. Verí, že aj takto inšpirujú verejnosť, aby v čoraz väčšej miere Bibliu čítali celé rodiny. „Biblická spoločnosť pracuje na ekumenickom základe, v jej výbore sú zástupcovia všetkých kresťanských cirkví na Slovensku. Je tu 30 rokov, 30 rokov šíri Božie slovo. Minulý rok sme mohli z Božej milosti vydať 17 500 Biblií,“ zdôraznil.
Záštitu nad výstavou prevzal aj žilinský primátor Peter Fiabáne. Pripomenul, že Biblia je najčítanejšou knihou na svete. „Dokáže človeka povzbudiť, dokáže mu odpovedať na jeho trápenia a dokáže ho podporovať každý deň.“
Súčasťou výstavy budú aj viaceré online prednášky. Výstava bude otvorená počas tohto týždňa, pre školy od 8:00 do 12:00 a pre verejnosť od 13:00 do 20:00.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.