TopTip

V zdravom tele zdravý duch, aby ma môj životný štýl nebolel

V zdravom tele zdravý duch, aby ma môj životný štýl nebolel TK KBS

V zdravom tele zdravý duch, aby ma môj životný štýl nebolel ani na tele, ani na duchu. To bola téma online webinára, ktorý pripravila iniciatíva Kresťan na vidieku. Konal sa vo svetle Svetového dňa obezity a tiež príprav na Deň počatého dieťaťa s tohtoročným heslom Život je dar. Lektorom bol štrukturálny terapeut Tomáš Rusňák. Zdravie je dnes v spoločnosti témou číslo jeden. Preto si ju vybrala aj iniciatíva Kresťan na vidieku pre svoj webinár. Vysvetľuje jedna z organizátoriek Ivana Németová: „Tak ako je dôležité starať sa o svoje zdravie, o zdravie tela, takisto je dôležité, ba možno ešte viac, starať sa o svoje duše, mysle, ducha.“
Webinár súvisel podľa Ivany Németovej aj s aktuálnou kampaňou Fóra života Deň počatého dieťaťa, ktorej témou tento rok je Život je dar. „Aj týmto webinárom chceme vyjadriť, že život je dar a práve preto máme zaňho byť vďační a aj sa oňho starať a robiť niečo pre to, aby sme plnšie žili,“ povedala.
Štrukturálny terapeut Tomáš Rusňák sa snažil počas webinára vysvetliť, prečo je dôležité udržiavať si integrálne zdravie na duchovnej, duševnej aj telesnej úrovni. Pod témou webinára bolo Aby môj životný štýl nebolel ani na tele, ani na duchu. „Ukázal som, čo všetko môže vplývať na kvalitu zdravia a aké súvislosti to má. Takisto vlastne aj vo Svätom Písme koľkokrát máme povzbudenia alebo návody na to, ako správne žiť, ako správne fungovať. Jednoducho stačí sa zahĺbiť do Božieho slova,“ zdôraznil.
Celý webinár je možné nájsť na YouTube stránke Kresťana na vidieku. Vo štvrtok bude pripravený ďalší, ktorý bude súčasťou série seminárov pod názvom Semenár. Počas nich sa postupne naučíte, ako si dopestovať vlastné kvalitné semená zeleniny.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.