TopTip

V stredu 29. septembra si pripomenieme nášho nebeského patróna

V stredu 29. septembra si pripomenieme nášho nebeského patróna Pracovníci Rádia LUMEN na svätej omši v rozhlasovej kaplnke (foto Martin Šajgalík)

Patrónom Rádia LUMEN je svätý Michal archanjel. Rozhlasové "hody" prežijeme aj spoločne v priamom prenose, špeciálnom vysielaní a v súťaži pre podporovateľov rádia.

Tak ako v duchovnom živote hľadáme oporu v modlitbách k obľúbeným svätcom, tak aj Rádio LUMEN ako rozhlasové spoločenstvo má takéhoto orodovníka v nebi. Je ním svätý Michal archanjel, ktorý sa nachádza v liturgickom kalendári spolu s ďalšími dvoma archanjelmi, Gabrielom a Rafaelom, 29. septembra. Svätému Michalovi archanjelovi je zasvätená aj kaplnka v útrobách rádia v Banskej Bystrici. V nej zaujme veľký obraz ukazujúci atribúty tohto bojovníka proti zlu. 

Náš rozhlasový odpust chceme prežiť spolu s vami ako spoločenstvo pracovníkov a poslucháčov Rádia LUMEN. Pozývame vás teda na program, ktorý sa začne v stredu 29. septembra už skoro ráno v špeciálnej rannej téme ranného vysielania Lumenáda, ktoré potrvá až do 11:00. V rámci tohto vysielania sa spojíme aj pri slávení svätej omše z banskobystrickej Katedrály svätého Františka Xaverského. Celebrovať ju bude dekan Peter Staroštík. V rubrike Čo nového v LUMENE o 9:30 sa tiež dozviete zaujímavé informácie zo zákulisia podpory Rádia LUMEN. Popoludní o 15:00 obetujeme modlitbu v hodine milosrdenstva za všetkých patrónov Rádia LUMEN. 

Výnimočne na tento deň sme pripravili aj súťaž pre nových patrónov Rádia LUMEN. Všetci, ktorí podporujú naše vysielanie sumou aspoň 40€ ročne, dostávajú status patróna, teda podporovateľa. Odmenou za podporu je časopis LUMEN klub 4x ročne, vianočný darček, úmysly modlitieb v hodine milosrdenstva, 50% zľava na pozdrav v relácii Piesne na želanie a ďalšie benefity. Ak sa stanete našim patrónom práve v stredu 29. septembra, máme pre vás ako darček knižný balíček (Jozef Jurko - So svätým Jozefom, jej ženíchom; Na križovatkách života - krížová cesta s biskupom Jozefom Haľkom; Radovan Pavlík - Som vdovec). Špeciálna ponuka platí pre prvých 10 zaregistrovaných patrónov v stredu 29. septembra 2021. Registrovať sa dá telefonicky na čísle 0918 593 760 alebo cez kontaktný formulár

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.