TopTip

V strede mariánskeho mesiaca máj slávila Rožňavská diecéza Kňazský deň

V strede mariánskeho mesiaca máj slávila Rožňavská diecéza Kňazský deň TK KBS

V strede mariánskeho mesiaca máj slávila Rožňavská diecéza Kňazský deň. Podujatie sa konalo v rožňavskej Katedrále Nanebovzatia Panny Márie. V Rádiu Lumen ste si ho mohli vypočuť v priamom prenose. Kňazský deň bol zároveň Dňom diecézy a jej patróna svätého Jána Nepomuckého. K tomu sa pridalo šieste výročie inaugurácie biskupa Stanislava Stolárika, ktorý sa ujal úradu rožňavského biskupa 16. mája 2015. Toto všetko bolo prežívané v kontexte Roka Eucharistie a kňazstva, ktorí slávia v diecéze a Roka svätého Jozefa a rodiny, ktorý prežívame v celej cirkvi. Biskup Stanislav Stolárik v homílii poukázal, že všetko symbolicky zastrešuje Deň rodiny. Poďakoval za rodiny farností i za rodinu diecézy.

„Spoločne sa dokážeme veľmi posunúť. V nejednote sa pochováme. Dnes teda predkladáme naozaj veľké prosby Pánovi, lebo sme povzbudení Božím slovom a ďakujeme aj za túto chvíľu stretnutia po tak nielen dlhom, ale dovolím si povedať aj náročnom čase. Aj vám ďakujem bratia, kňazi, že ste prišli, že ste merali cestu. Za každú vašu službu aj v tej náročnej chvíli pandémie, s ktorou ste vyšli v ústrety ľuďom, aby našli povzbudenie, lebo to potrebovali. Ďakujem vám,“ povedal rožňavský biskup.
Na záver svätej omše sa otcovi biskupovi prihovoril Miloš Gazdík, generálny vikár Rožňavskej diecézy. „Každý úrad je náročný. O čo skôr úrad diecézneho biskupa, pretože nesieme zodpovednosť pred Bohom za dôstojnosť tohoto úradu. Keď ste prišli, tak ste obohatili tento úrad o ten osobný rozmer, ktorý ste priniesli so sebou a to Božie milosrdenstvo a úcta k Panne Márii.“
Kňazi ako zástupcovia všetkých dekanátov Rožňavskej diecézy sa spoločne modlili aj za nové kňazské povolania.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.