TopTip

V Skýcove požehnali Pamätník nenarodeným deťom

V Skýcove požehnali Pamätník nenarodeným deťom TK KBS

Deň počatého dieťaťa si pripomenuli v Skýcove v okrese Zlaté Moravce. Administrátor farnosti Ladislav Kováč pri tejto príležitosti požehnal Pamätník nenarodeným deťom. Ide o originálne dielo miestneho umeleckého hrnčiara Branislava Gahéra. 

Umelecký majster vytvoril dielo, ktorého ústredným prvkom je socha ženy – matky s výrazom smútku zo straty svojho dieťaťa. Stratené dieťa symbolizuje prázdne srdce, za ktorým svieti svetlo. Malo byť milované, malo byť svetlom života, a keďže sa mu nedostalo lásky, zomrelo. Tento symbol zároveň poukazuje na prázdne miesto a bolestivú ranu v matkinom srdci, ktorú takáto strata zanecháva.

Socha ženy – matky stojí na mramorovom podstavci, ktorý vyrobili a osadili majstri z kamenárstva Matúša Jozefiaka z Červeného Hrádku. Pamätník nenarodeným deťom je pozvaním k modlitbovej spomienke za nenarodené deti a taktiež miestom modlitby za všetky ženy, matky, ktoré prežívajú bolesť. 

Miestny kňaz Ladislav Kováč vyjadril veľkú vďaku tvorcovi diela a radosť z toho, že ho mohol požehnať. Pozval všetkých okoloidúcich k zastaveniu sa pri pamätníku, ktorý je umiestnený v blízkosti sakristie miestneho Kostola Nanebovzatia Panny Márie v Skýcove, a vyzval ich k spomienke a modlitbe za všetkých nenarodených, ktorých počatý život, aj keď tu dnes nie sú, má v Božích očiach veľkú hodnotu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.