TopTip

V Rudinskej sa modlia za nového biskupa

V Rudinskej sa modlia za nového biskupa TK KBS

Veriaci z farnosti Rudinská sa modlia novénu za menovaného pomocného nitrianskeho biskupa Petra Beňa, ktorý tam v minulosti pôsobil ako farár. V sobotu prijme biskupské svätenie v Diecéznej svätyni svätých Andreja Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom. Slávnosť sa uskutoční za prísnych hygienických podmienok. Účasť je obmedzená a možná výlučne na pozvánky pod podmienkou, že každý účastník sa preukáže platným COVID testom. 

Peter Beňo príjme biskupskú vysviacku vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou nitrianskeho biskupa Viliama Judáka. Spolusvätiteľmi budú apoštolský nuncius na Slovensku Giacomo Guido Ottonello a banskobystrický biskup Marián Chovanec. Podľa hovorcu Nitrianskej diecézy Tibora Ujlackého sa liturgická slávnosť uskutoční s vedomím RÚVZ v Trenčíne, v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami. „Účasť na slávnosti je pre verejnosť z tohto dôvodu obmedzená a možná výlučne na pozvánky pod podmienkou, že každý účastník sa preukáže platným antigénovým alebo PCR COVID testom, alebo potvrdením o očkovaní, alebo o prekonaní ochorenia,“ povedal.
Na vysviacku sa podľa kňaza Jozefa Bagina chystajú aj veriaci z Rudinskej, kde Peter Beňo v minulosti pôsobil. „Novomenovaný otec biskup Peter Beňo, bol farárom v Nesluši, kam patrila aj Rudinská svojho času. Bol tu od roku 1997 do roku 2002,” uviedol.
Od stredy sa za nového biskupa v Rudinskej modlia aj novénu. Každý deň obetujú za neho desiatok, respektíve aj celý svätý ruženec. Takto chcú podľa Jozefa Bagina poslať akoby duchovnú kyticu do neba. „Byť dnes biskupom to je ťažký kríž. Potrebujeme aj my urobiť čosi preňho, aby Pán vylial dary Ducha Svätého na tohto nového svätenca, aby ako biskup išiel priamo, aby bol vzorom, aby hlásal pravdu, či je to niekomu vhod alebo nie, aby bol jednoducho svätým mužom všade tam, kde ho Boh pošle aj cez svojho biskupa Viliama,“ dodal Bagin.
Biskupskú vysviacku budete môcť v sobotu počúvať aj v rozhlasovom prenose Rádia Lumen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.