TopTip

V roku 2021 inovujeme reláciu Lupa

V roku 2021 inovujeme reláciu Lupa zdroj foto: pexels.com

Už niekoľko rokov vám vždy v stredu o 20:00 predstavujeme slovenské farnosti. Po novom predstavíme cirkevné školy.

V archíve relácie Lupa, ktorú aktuálne vysielame vždy v stredu o 20:00 v premiére, sa nájde nejedna slovenská farnosť. Z návštev našich redaktorov vo vašich farnostiach ste sa dozvedeli zaujímavosti o historických chrámoch v starobylých farnostiach, zistili ste, aké náročné alebo možno aj jednoduché bolo kdesi postaviť nový kostol. Vypočuli ste si niektorý z farských zborov alebo osobne spoznali výnimočných farníkov. Nevynechali sme rôzne zaujímavosti a kuriozity, ktoré patria k farskému životu. 

Keďže väčšina farností na Slovensku už bola v tejto relácii zmapovaná, v novom roku 2021 vám prinášame inováciu. V 60 minútových reportážach navštívime "farnosti" iného druhu. Zavedieme vás do cirkevných škôl a školských zariadení. Spoznáte príbehy pedagógov a detí z celého Slovenska, ktorých spája viera v Boha. Predstavíme vám históriu škôl, v čom sú ich špecifiká, aké krúžky ponúkajú, koľko majú žiakov, učiteľov, akých známych absolventov a aké úspechy dosiahli na rôznych súťažiach a olympiádach...

Veríme, že si vynovenú Lupu obľúbite aj vy. Po prvý raz si ju môžete vypočuť už v stredu 13. januára o 20:00. Navštívime Spojenú školu sv. Košických mučeníkov v Košiciach. Všetky relácie Lupa nájdete po odvysielaní aj v internetovom ARCHÍVE

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.01.2022

  • O dar viery pre synčeka, milosť obrátenia pre manželku, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • O návrat mojich dospelých detí k viere. (mama)
  • O zdravie a vyriešenie aktuálnych zdravotných i osobných problémov. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.