TopTip

V prvej línii boja s ochorením COVID-19 sú aj kňazi a rehoľné sestry z Bratislavskej arcidiecézy

V prvej línii boja s ochorením COVID-19 sú aj kňazi a rehoľné sestry z Bratislavskej arcidiecézy TK KBS

V prvej línii boja s ochorením COVID-19 sú aj kňazi a rehoľné sestry z Bratislavskej arcidiecézy. V nemocniciach vykonávajú pomocné práce, no popri tom si nájdu čas aj na evanjelizáciu či duchovné rozhovory. Jedným z takýchto slúžiacich kňazov je správca františkánskeho kostola Zvestovania Pána v hlavnom meste, brat Silvester Poliak. O skúsenostiach s pastoráciou pacientov i zdravotníkov hovorí vo videu na oficiálnom profile Bratislavskej arcidiecézy na Facebooku. 

 

Keďže možnosti farskej pastorácie sú stále obmedzené a počet hospitalizovaných je naďalej vysoký, kňazi a rehoľníci pôsobiaci v Bratislavskej arcidiecéze ponúkli svoje služby nemocniciam. Pokračuje františkán Silvester Poliak: „Konkrétne teraz nás je päť, slúžime v nemocnici na Kramároch na rôznych oddeleniach, či už je to interné, geriatria, praktické lekárstvo alebo ARO. Slúžime tam na covidových oddeleniach dvanásť hodín denne. Pastorácia spočíva v prvom rade vo fyzickej pomoci zdravotníkom, sestrám, sanitárom v ich bežnej činnosti. Či už je to prezliekanie pacientov, prezliekanie postelí, meranie rôznych hodnôt, percent kyslíka, pomáhanie pri podávaní liekov, kŕmenie.“

Popri starostlivosti o telo však nezabúdajú ani na starostlivosť o dušu. „Sú to spovede, pomazanie chorých, moja najbližšia skúsenosť je, že sme sa dostali do teologického okienka, kedy veriaci i neveriaci sa začali zaujímať o to, ako možno po dlhých rokoch pristúpiť k sviatosti zmierenia, a že by sa možno na to po dlhých rokoch aj dali. Tak toto je to také svetlo, ktoré sa tam snažíme prinášať, aj keď je to namáhavé aj pre nás, ale veríme, že to je osožná služba, ktorá je v prvom rade milá Bohu,“ povedal Silvester Poliak.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.