TopTip

V Poprade začali iniciatívu Slovensko na kolenách

V Poprade začali iniciatívu Slovensko na kolenách TK KBS

Vo štvrtok večer sa kňazi a laici stretli na kolenách v modlitbe pred Pánom. Nová modlitebná iniciatíva pod názvom Slovensko na kolenách sa zrodila v túžbe spojiť ochotné srdcia a vstúpiť na pole, ktorého sila je v dnešnom svete málo propagovaná. Na pole sily pokánia a pokornej modlitby. Stretnutie sa bude konať vždy druhý štvrtok v mesiaci o 20:00. Modlitbu budú zároveň vysielať aj online z konkatedrály v Poprade. 

Medzi iniciátorov myšlienky Slovensko na kolenách patrí kaplán z Popradu Mário Brezňan. „Každý z nás chceme, aby zajtrajšok bol lepší. Nie sme úplne spokojní s tým životom, ktorý sa žije a časť ľudí si uvedomuje, že tento priestor sa dá zastaviť, zamyslieť sa, preonačiť veci a vstúpiť tak sami do seba, aby život mohol byť trošku iný, trošku lepší.“
Inšpirovali sa aj svätým Antonom Paduánskym, podľa ktorého je v kajúcom srdci radosť, lebo sa v ňom pripravuje miesto pre Boha. „Myslím, že cesta na to, aby bolo lepšie, tak je to, že si uvedomíme, že sme vstúpili na nejaké obdobie do nejakých oblastí, kde sme nie celkom boli verní Tebe, kde sme možno zradili. To, čo si nám dal ako učenie, to, čo si nám dal ako pravdu a tak chceme sa prinavrátiť k tomu. V modlitbe chceme vidieť tie oblasti, v ktorých chceme Boha odprosiť za tie veci.“
V modlitbovej aktivite sú zatiaľ zapojení jednotlivci i rôzne spoločenstvá. „Či už je to Martinovské spoločenstvo Bratislavy alebo ... v Prešove, Lamačské chvály sú tam alebo Rieka života. Čo bolo veľmi zaujímavé, tak ozvali sa nám aj nejakí ľudia, keď sa o tom dozvedeli aj z evanjelického prostredia. Tiež hovorili, že vnímali túto potrebu. Už dlhšiu dobu sa modlia formou pokánia, tak sú veľmi radi, že sa môžu pridať, že sú súčasťou niečoho väčšieho ako len, keď sa doma sami modlia. Myslím, že Pán Boh sám tak otvára srdcia tých ľudí, že až tak veľa sme pre to neurobili, ako sa nám ozvalo toľko ľudí. Tak v tomto istom duchu chceme aj my stáť pred Kristom. Prosiť ho nanovo o požehnanie, o jeho blízkosť. Po tom túži asi každý z nás,“ povedal popradský kaplán.
Táto modlitbová aktivita bude prebiehať každý druhý štvrtok v mesiaci o dvadsiatej hodine v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade. Pripojiť sa je možné na stránke slovenskonakolenach.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.