TopTip

V Petržalke zriadili novú farnosť blahoslaveného Titusa Zemana

V Petržalke zriadili novú farnosť blahoslaveného Titusa Zemana www.saleziani.sk

Sviatok blahoslaveného dona Titusa Zemana si pripomenuli v Saleziánskom mládežníckom stredisku v Bratislave-Petržalke. Svätú omšu celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. Pri nej zároveň vyhlásili zriadenie novej farnosti blahoslaveného Titusa Zemana.

Nová farnosť Bratislava Mamateyova s titulom blahoslaveného Titusa Zemana bude v okolí Saleziánskeho mládežníckeho strediska v Bratislave–Petržalke. Podľa arcibiskupa Stanislava Zvolenského je farnosť duchovným spoločenstvom bratov a sestier pod vedením duchovného otca. „Pod vedením duchovného otca sa všetci posilňujú, uvedomujú si a pripomínajú mnohé skutočnosti vyplývajúce z Božieho jestvovania, ale aj tú skutočnosť, že naša vlasť je v nebesiach,“ povedal.
Novú farnosť budú spravovať saleziáni. Arcibiskup Stanislav Zvolenský verí, že prinesie veľa duchovného úžitku. „Farnosť síce je vytvorená ako farnosť patriaca do Bratislavskej arcidiecézy, ale v tejto chvíli bude mať sídlo v priestoroch, ktoré vlastní rehoľa saleziánov,” uviedol a zároveň vyjadril túžbu, aby v tejto farnosti bol aj farský kostol, ktorý by mohol byť zasvätený blahoslavenému Titusovi Zemanovi.
Provinciál saleziánov don Peter Timko poďakoval arcibiskupovi Stanislavovi Zvolenskému za to, že spoločenstvo, ktoré sa na tomto mieste formuje už 25 rokov, sa teraz môže ešte lepšie rozvíjať. „Tak vám chcem naozaj vyjadriť veľkú vďačnosť za to, že nám dôverujete, že nám zverujete túto novú farnosť a verím, že vás nesklameme,“ dodal.
Prvým správcom farnosti bude don Dušan Vilhan, jeho kaplánom bude don Marián Valábek.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.