TopTip

V Novosade oslávili sviatok svojho patróna svätého Juraja

V Novosade oslávili sviatok svojho patróna svätého Juraja

Gréckokatolícky chrám v Novosade je zasvätený sv. veľkomučeníkovi Jurajovi. Z dôvodu pandémie koronavírusu nemohli veriaci osláviť svoj chrámový sviatok v tradičnom aprílovom dátume. Preto využili sviatok Posvätenia chrámu svätého veľkomučeníka Juraja, ktorý sa v byzantskom liturgickom kalendári slávi 26. novembra, aby za splnenia všetkých protiepidemiologických opatrení si pripomenuli svojho patróna.

Pozvanie na slávnosť prijal aj arcibiskup Cyril Vasiľ SJ, ktorý v úvode liturgie požehnal aj zrekonštruovanú historickú kazateľnicu. Vo svojom príhovore vychádzal z prvého čítania. Na živote sv. veľkomučeníka Juraja, ktorý veniec mučeníctva získal ako vojak, poukázal na dôležitosť duchovnej výzbroje v živote človeka. Spolu s vladykom Cyrilom sv. liturgiu slávil domáci farár Vladimír Geletka, výpomocný duchovný farnosti Novosad Matúš Marcin, Polykarp Š. Jacoš OSBM z trebišovského monastiera baziliánov a Martin Mráz, tajomník arcibiskupa.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.