TopTip

V Nitre začal 30. ročník medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2021

V Nitre začal 30. ročník medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2021 TK KBS

V Nitre začal 30. ročník medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra 2021. Festival sa koná pod záštitou nitrianskeho diecézneho biskupa Viliama Judáka a primátora mesta Nitra Mareka Hattasa. Vstup na koncerty je voľný a v zmysle aktuálne platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva. 

V Nitre sa od 13. júna do 1. júla koná festival sakrálnej hudby Musica Sacra 2021, ktorý otvorili počas víkendu v piaristickom kostole svätého Ladislava. „Na život bez rúšok sme si už pomaly zvykli, no život bez kultúry si predstaviť neviem. Som preto rád, že pandemická situácia sa u nás zastabilizovala a mesto Nitra môže po ročnej prestávke usporiadať jubilejný 30. ročník festivalu sakrálnej hudby Musica Sacra. Otvárací koncert v nedeľu 13. júna ponúkol poslucháčom náboženské a svetské piesne v hebrejčine a jidiš,“ povedal Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.
O programe festivalu Musica Sacra informuje hovorca Nitrianskej diecézy Tibor Ujlacký. „Milovníci klasickej hudby sa môžu tešiť na jednotlivé koncerty, počas ktorých sa predstavia Nitriansky komorný orchester Zoe, Trio Miriam Kaiser, organista Peter Loidl, Slovenský spevácky zbor Adoremus, štátny komorný orchester Žilina, miešaný spevácky zbor Lúčnica a ďalší umelci.“
Ďalší koncert je naplánovaný na štvrtok 17. júna o 19:00.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.