TopTip

V Katedrále sv. Martina je výstava veľkoformátových fotografií z cirkevného života

V Katedrále sv. Martina je výstava veľkoformátových fotografií z cirkevného života TK KBS

V Katedrále sv. Martina v Bratislave si veriaci môžu pozrieť výstavu veľkoformátových fotografií z cirkevného života. Hlavnými organizátormi sú Spoločenstvo kresťanských fotografov Človek a viera v spolupráci s Bratislavskou arcidiecézou a Farnosťou sv. Martina.
Spoločenstvo Človek a viera prinieslo do Katedrály sv. Martina výber najlepších reportážnych fotografií za uplynulých 12 mesiacov. A nechýbali ani najaktuálnejšie, z návštevy sv. Otca Františka na Slovensku. Hovorí člen predsedníctva Človek a viera Peter Polanský: „Sú to fotografie z cirkevného života, z pútí, z rôznych cirkevných udalostí, rodinných liturgií a všade, kde sme boli v Českej republike, na Slovensku, všade vo svete.“
Samotnú výstavu otvoril bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý poukázal na to, že dnešný človek je vizuálny a napriek tomu, že je zahltený obrazmi, stále dokáže rozlišovať krásu chvíle zvečnenej na fotografii. „Podobne ako so slovom a textom je to aj s obrazom tak, že človek dokáže vnímať, nakoľko ide o balast a nakoľko ide o niečo, čo je obsažné, nakoľko ide o niečo, čo je len akoby prázdna štylizácia a nakoľko ten obraz vyjadruje udalosť, v ktorej je cítiť cez ten obraz aj vnútorné vzťahy,“ povedal Mons. Jozef Hako.
Chvíle zachytené na fotografiách v Katedrále sv. Martina nie sú len jednoduchými spomienkami. Návštevníkom môžu oživiť v pamäti chvíle, ktoré boli v ich živote skutočne dôležité. Fotografická výstava sa nachádza v pravej bočnej lodi katedrály a plynule prechádza do priľahlých priestorov. Pre návštevníkov bude otvorená do 8. novembra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.