TopTip

V Kamenici nad Cirochou obnovili kostol

V Kamenici nad Cirochou obnovili kostol TK KBS

Na sviatok Nanebovstúpenia Pána sa vo farnosti svätého Štefana v Kamenici nad Cirochou konala mimoriadna slávnosť. Vo štvrtok 13. mája tamojší veriaci v rámci nej privítali košického pomocného biskupa Mareka Forgáča. Takto pred rokom sa vo farnosti začala úprava exteriéru farského kostola, ktorú ukončili v tomto období. 

Ako uviedol miestny duchovný otec Peter Sepeši, podarilo sa ukončiť jednu z významných etáp prác na farskom kostole. „Obnovili sme vonkajšiu fasádu kostola so všetkými náležitosťami a takisto sa nám podarilo s výmenou ohrady obnoviť aj celý areál kostola. Bola tu taká snaha vytvoriť takú oázu ticha. Ozaj vytvoriť tu taký priestor pre ducha, či už pri Lurdskej jaskynke, či už pri takom pietnom mieste, ktoré sme tu postavili svätému pápežovi Jánovi Pavlovi II. Takže máme za sebou spustu námahy, ale vďaka obetavosti farníkov, táto práca sa myslím podarila.“
Pomocný biskup Marek Forgáč vo svojom príhovore rozobral udalosť Nanebovstúpenia Pána. Liturgicky sa toto obdobie prežíva desať dní. Je to z istého pohľadu zvláštny čas. Ježiš už odišiel, ale ešte neposlal svojho Ducha. „Učenci ostali sami a akoby sa od tej chvíle potrebovali naučiť samostatnosti. Ale je to taký čas, kedy si určite aj oni a aj my si to tak uvedomujeme, že potrebujeme byť zrelí a samostatní, že keď nás aj niekto opustí a to sú veci, ktoré sa stávajú bežne a napríklad niekto odíde do večnosti, ale to neznamená, že tu už končí vzťah alebo tu končí láska, že láska dokáže existovať ďalej. Dokáže ešte ďalej dozrievať, dokáže sa pretransformovať. A preto by som povedal, že ten čas tých desiatich liturgických dní, ktorý prežívame môže pre nás byť výzvou osobného, ale predovšetkým duchovného dozrievania.“
V závere svätej omše poďakoval otec biskup veriacim za odvedenú prácu na obnove farského chrámu a duchovnému otcovi Petrovi Sepešimu za desať rokov služby vo farnosti Kamenica nad Cirochou.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.