TopTip

V Iraku pomáha aj Slovenská katolícka charita

V Iraku pomáha aj Slovenská katolícka charita TK KBS

V Iraku pomáha aj Slovenská katolícka charita. V krajine, ktorá sa spamätáva z nepokojov, podporuje prenasledovaných kresťanov, študentov či utečencov. Financuje tiež výstavbu studní a základné životné potreby. Pomoc by sa k núdznym nedostala bez podpory slovenských veriacich. Tí prenasledovaným kresťanom na Blízkom východe pravidelne pomáhajú zbierkou v kostoloch. Tento rok zbierka prebieha zatiaľ v online podobe. 

Pápež František navštívi Irak a tamojších kresťanov napriek zdravotným a bezpečnostným rizikám. Návštevu oceňuje aj manažér humanitárnej pomoci Slovenskej katolíckej charity Hugo Gloss: „Prítomnosť Svätého Otca je veľkým povzbudením pre miestnych kresťanov, ktorí sa po porážke Islamského štátu koncom roka 2017 snažia obnoviť svoje mestá a domy, ktoré teroristi islamského štátu zničili.“
Od roku 2015 pomohla charita v spolupráci s miestnymi partnermi viac ako šesťdesiattisíc ľuďom. Hugo Gloss spresňuje, že išlo o tridsaťdva projektov v celkovej hodnote približne 1,3 milióna eur. „Tieto projekty prinášajú pomoc aj nádej do tých miest a komunít, ktoré zažívajú náročnú situáciu, či už z pohľadu finančného alebo ekonomického, alebo spoločenského,“ povedal pre Rádio LUMEN.
Slovenská katolícka charita pripravuje na návrh irackých partnerov nové projekty na pomoc tamojším obyvateľom. Verejnosť ich môže podporiť v online zbierke alebo v zbierke priamo v kostoloch na piatu pôstnu nedeľu 21. marca, ak budú chrámy otvorené. „Každý, kto má záujem podporiť prenasledovaných kresťanov a utečencov, nájde bližšie informácie o možnostiach, ako projekty podporiť, na webovej stránke utecenci.kbs.sk,” povedal Gloss. Online zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a utečencom na Blízkom východe beží už teraz. Svoj dar môžete poukázať priamo na účet Slovenskej katolíckej charity.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.