TopTip

V centre Bratislavy pribudla tento školský rok nová škôlka

V centre Bratislavy pribudla tento školský rok nová škôlka TK KBS

Je to evanjelizačný projekt. Aj takto charakterizujú Súkromnú škôlku sv. Michala v Bratislave jej zakladatelia. Otvorili ju v septembri. Má dve triedy, navštevovať ju môže dvadsať detí. 

V centre Bratislavy pribudla tento školský rok nová škôlka. Založili ju rodičia, ktorí chceli deťom dopriať pekné a láskyplné prostredie na hru, rozvoj ich talentov a schopností a podporovať ich aj v duchovnom raste. Ide o Súkromnú škôlku sv. Michala s katolíckou výchovou. „V prvých rokoch sme si stanovili ako jeden z cieľov ekológiu po vzore pápežovej encykliky Laudato si´”, povedala Jana Michaličková. „Snažíme sa, aby deťom bola viera odovzdaná prirodzeným spôsobom, aby napríklad modlitba pred jedlom bola úplne prirodzenou súčasťou,“ doplnil Tomáš Kováčik.
V škôlke sv. Michala učia dve rehoľné sestry z Kongregácie sestier Najsvätejšieho Spasiteľa. Ako potvrdila sestra Celina, deti sa rady hrajú a sú šikovné. „Keďže v škôlke sledujeme aj liturgický rok, tak aj od toho sa odvíja  aj pedagogická činnosť, aj náplň,“ uviedla.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.