TopTip

V Bratislavskej arcidiecéze sa začal Rok modlitieb za farnosti

V Bratislavskej arcidiecéze sa začal Rok modlitieb za farnosti TK KBS

Bratislavská arcidiecéza v stredu 10. marca oslávila výročie posviacky katedrálneho Chrámu svätého Martina. Nedávno si pripomenula aj trináste výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti vyhlásil arcibiskup Stanislav Zvolenský Rok modlitieb za jednotlivé farnosti arcidiecézy. Za každú farnosť sa budú ostatné farnosti modliť tri dni až do trinásteho marca 2022. Rok modlitieb nadväzuje na predošlé iniciatívy, keď sa veriaci modlili za nové kňazské povolania i za súčasných kňazov arcidiecézy. 

Arcibiskup Stanislav Zvolenský inicioval Rok modlitieb za farnosti hlavne preto, aby si veriaci uvedomili, že nie sú sami: „Formy modlitby môžu byť rozličné. Samozrejme, vychádzame z jednoduchej súkromnej jednotlivej modlitby a zároveň chceme sa modliť za jednotlivé farnosti aj pri liturgických sláveniach, pri svätých omšiach. Chceme vždy v ten-ktorý deň vložiť modlitbu za konkrétnu farnosť, aby aj pri svätých omšiach zaznievali modlitby za farnosti našej arcidiecézy.“
Rok modlitieb sa začal v deň výročia posviacky Katedrály svätého Martina v Bratislave. Stalo sa tak  10. marca 1452. „Keďže katedrála je vonkajším materiálnym znakom spoločenstva arcidiecézy a zároveň aj matkou všetkých farských kostolov Bratislavskej arcidiecézy, výročný deň posviacky katedrály je veľmi vhodný na začiatok modlitieb.“

Zapojiť sa do modlitby pozýva veriacich aj pomocný biskup Jozef Haľko. „Budeme sa modliť, lebo modlitba je to, bez čoho naozaj nemôžeme duchovne prežiť, bez čoho nemôžeme budovať náš vzťah s Bohom a ani naše vzájomné vzťahy. Teda, milí bratia, sestry, čím viac sa spolu modlíme, tým viac sme naozaj bratia a sestry,“ povedal.
O farnosti, za ktorú sa veriaci aktuálne modlia, bude Bratislavská arcidiecéza informovať na svojom facebookovom profile.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.