TopTip

V Banskej Bystrici pripravili špeciálne pôstne kázne

V Banskej Bystrici pripravili špeciálne pôstne kázne TK KBS

Pôstne obdobie, ktoré prežívame, je duchovnou prípravou na slávenie Veľkej noci. Pomôcť k tomu majú aj špeciálne pôstne kázne, ktoré pripravili každú nedeľu o 18:00 v banskobystrickej Katedrále svätého Františka Xaverského. Poslucháči Rádia Lumen ich môžu počúvať aj v našom vysielaní. 

Do farnosti sa počas pôstu zvykli napríklad aj v Banskej Bystrici pozývať pôstni kazatelia. Tí celebrovali svätú omšu a prihovorili sa veriacim pôstnymi kázňami. Na prvú pôstnu nedeľu večer celebroval svätú omšu Gabriel Brendza, dekan, farár farnosti Banská Bystrica-mesto. „Tak sa nedivme, keď niekedy cítime nepriateľstvo sveta. Keď sa dívame na situáciu, keď začnú útoky na nás len preto, že sme kresťania, alebo keď niekto začne agitovať, aby sme sa nehlásili pri sčítaní ľudu ku cirkvi a ku katolíckej viere,“ povedal.
Druhú pôstnu nedeľu celebroval svätú omšu vo vysielaní Rádia Lumen Jaroslav Pecha, honorárny dekan. „Trúfnem si pripomenúť vám, rodičom, starým rodičom, krstným a birmovným rodičom, určitú zodpovednosť pomôcť pri rozhodovaní sa. V rodine sa dá všeličo prediskutovať,“ uviedol na svätej omši.
Tretiu pôstnu nedeľu celebroval svätú omšu v banskobystrickej katedrále Vojtech Nepšinský, dekan vo farnosti Zvolen-mesto. „Tak nech Boh prebýva vo svojom chráme, v cirkvi aj u nás na Slovensku,“ zdôraznil.
Najbližšie sa štvrtú pôstnu nedeľu prihovorí poslucháčom večer o 18:00 Branislav Koppal, generálny vikár Banskobystrickej diecézy, a na piatu pôstnu nedeľu Peter Staroštík, dekan banskobystrickej katedrály.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.