TopTip

Úmysel Svätého Otca na mesiac marec sa zameriava na sviatosť zmierenia

Úmysel Svätého Otca na mesiac marec sa zameriava na sviatosť zmierenia TK KBS

Úmysel Svätého Otca na mesiac marec sa zameriava na sviatosť zmierenia. Pápež František vyzýva, aby sme v pôstnej dobe znovuobjavili uzdravujúcu a obnovujúcu silu Božieho milosrdenstva pri svätej spovedi. Pripomína, že stredom spovede nie sú hriechy, ale láska. Pozýva tiež k prehlbovaniu sa v chápaní a praktizovaní svätej spovede.
„Keď sa idem vyspovedať, je to, aby som sa uzdravil, liečil svoju dušu. Aby som vyšiel duchovne zdravší. Aby som od biedy prešiel k milosrdenstvu. V centre spovede nie sú hriechy, ktoré hovoríme, ale Božia láska, ktorú prijímame a ktorú vždy potrebujeme. Centrom spovede je Ježiš, ktorý nás očakáva, počúva nás a odpúšťa nám. Zapamätajme si, v srdci Boha sme my ešte prv než naše chyby. Modlime sa, aby sme prežívali sviatosť zmierenia s obnovenou hĺbkou, aby sme okúsili bezhraničné Božie milosrdenstvo. A modlime sa, aby Boh dal svojej Cirkvi milosrdných kňazov a nie mučiteľov,“ povedal Svätý Otec.
Úmysel slovenských biskupov na mesiac marec znie, aby boli počaté deti prijímané s láskou a aby viacdetné rodiny dostávali potrebnú pomoc.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.