TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Turíce v našich priamych prenosoch

Turíce v našich priamych prenosoch zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Slávnosť Zoslania Ducha Svätého uzatvára veľkonočné obdobie. V našom priamom prenose prinesieme v sobotu sv. liturgiu z Michaloviec a turičnú vigíliu z Banskej Bystrice.

Sviatok Zoslania Ducha Svätého – Turíce (Svätodušná nedeľa) sa slávi 50 dní po Veľkej noci. Skončí sa tak 50-dňové veľkonočné obdobie (grécky Pentekoste – 50). Skutky apoštolov opisujú, ako Ježišovi učeníci boli pri zázraku Turíc naplnení Duchom Svätým a začali hovoriť rôznymi jazykmi: „Keď prišiel deň Turíc, boli všetci vedno na tom istom mieste. Tu sa náhle strhol hukot z neba, ako keď sa ženie prudký vietor, a naplnil celý dom, v ktorom boli. I zjavili sa im akoby ohnivé jazyky, ktoré sa rozdelili, a na každom z nich spočinul jeden. Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi, ako im Duch dával hovoriť. V Jeruzaleme boli Židia, nábožní ľudia zo všetkých národov, čo sú pod nebom. Keď sa teda strhol tento hukot, mnoho sa ich zbehlo a boli zmätení, lebo každý ich počul hovoriť svojím jazykom. I stŕpli a udivení vraveli: ´Nie sú títo všetci, čo tu hovoria, Galilejčania? A ako to, že ich každý z nás počuje vo svojom vlastnom jazyku, v ktorom sme sa narodili? My, Parti, Médi, Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kapadócie, Pontu a Ázie, Frýgie a Pamfýlie, Egypta a líbyjských krajov okolo Cyrény, prisťahovaní Rimania, Židia aj prozelyti, Kréťania i Arabi: počujeme ich vo svojich jazykoch hovoriť o veľkých Božích skutkoch.´“ (Sk 2, 1-11).

Pri tejto príležitosti nás po celom Slovensku čakajú mimoriadne liturgické slávenia. Rádio LUMEN vám niektoré z nich ponúkne v priamom prenose:

Sobota 30. mája

18:00 - Archijerejská sv. liturgia pri príležitosti chrámového sviatku Zostúpenia sv. Ducha z Baziliky minor v Michalovciach​.

Hl. celebrant: vladyka Milan Chautur, košický eparchiálny biskup.

Kazateľ: vladyka Cyril Vasiľ, apoštolský administrátor Košickej eparchie

20:15 - Turíčna vigília. Priamy prenos z Katedrály sv.Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Celebruje dp. Peter Staroštík, dekan Banská Bystrica-Katedrála (LIVE stream na facebooku Rádia LUMEN)

 

Nedeľa 31. mája

08:30 – Kostol Svätej Rodiny v Košiciach - celebruje Aurel Halajčík, farár farnosti Svätej Rodiny v Košiciach (LIVE stream cez youtube kanál farnosti Svätej Rodiny v Košiciach)

18:00 – Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave - celebruje Tomáš Jellúš, rektor kostola

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 12.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie nášho dieťaťa v brušku, som v 4.mesiaci tehotenstva, za trpezlivosť pri výchove 3. ročného dieťaťa a za živú vieru pre manžela Martina. Viktória
  • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.