TopTip

Trnavská arcidiecézna charita potrebuje zimné bundy pre ľudí bez domova

Trnavská arcidiecézna charita potrebuje zimné bundy pre ľudí bez domova TK KBS

Trnavská arcidiecézna charita potrebuje zimné bundy pre ľudí bez domova aj pre väzňov, ktorí opúšťajú Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach. Charita prosí ľudí najmä o také bundy, ktoré ochránia pred vetrom, mrazom a vlhkom. Charita tiež stále potrebuje teplé ponožky, ale aj svetre či spodnú bielizeň. 

 

Chladné počasie je pre ľudí, ktorí sú bez domova a bez strechy nad hlavou, najťažším obdobím v roku. Hovorkyňa Trnavskej arcidiecéznej charity Darina Kvetanová upozorňuje, že niektorí ľudia strávia na ulici aj dvadsaťštyri hodín denne. Trnavská arcidiecézna charita v týchto dňoch takýmto ľuďom pomáha teplým oblečením. Toho však majú nedostatok a preto vyhlásili zbierku teplých búnd, ktoré sú prvou pomocou pre človeka bez strechy nad hlavou. „Využijeme najmä pánske zimné bundy odolné voči snehu a dažďu. Napríklad také, aké ľudia nosia na lyžovačku. Pomôžu nám tiež teplé svetre a mikiny. Pre klientov celoročne potrebujeme aj pánsku a dámsku spodnú bielizeň, ponožky, tepláky, ruksaky a cestovné tašky. Veľmi potrebné sú aj zimné a prechodné topánky,“ povedala pre Rádio LUMEN.

 

Trnavská charita prosí ľudí, že ak chcú skutočne pomôcť, nech jej nenosia veci, ktorých sa potrebujú iba zbaviť. Hovorkyňa trnavskej charity Darina Kvetanová priblížila, že si treba predstaviť človeka bez domova v aktuálnom počasí a v podmienkach, v ktorých žije. „Na charite nevyužijeme elegantné veci, dlhé kabáty ani kožuchy, pretože toto oblečenie rýchlo navlhne,” zdôraznila.

 

Podľa Dariny Kvetanovej charity dokážu pomáhať len vďaka podpore verejnosti. „Trnavské Centrum pomoci človeku môže pomáhať ľuďom bez domova aj vďaka finančnej podpore verejnosti. Jeho fungovanie môže verejnosť v týchto dňoch podporiť prostredníctvom webu zbierkanacharitu.sk.“ Všetky informácie o činnosti Trnavskej arcidiecéznej charity a o možnostiach, ako jej pomôcť, sú aj na internetovej stránke www.charitatt.sk.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 09.08.2022

  • O Božie požehnanie pre Oľgu, ktorá má dnes 64 rokov. (Katarína)
  • O uzdravenie mamy Janky z ťažkej choroby. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.