TopTip

Tradičné pôstne podujatie Podeľme sa nezastavila ani náročná pandemická situácia

Tradičné pôstne podujatie Podeľme sa nezastavila ani náročná pandemická situácia TK KBS

Tradičné pôstne podujatie Podeľme sa nezastavila ani náročná pandemická situácia na Slovensku. Iniciatíva, ktorú podporuje aj Konferencia biskupov Slovenska, sa tento rok koná pätnástykrát. Organizátorky z Katolíckeho hnutia žien Slovenska spolu s ďalšími partnermi vravia, že podujatie má v dnešnej zložitej a sociálne náročnej dobe ešte väčší význam. Preto podobne ako vlani pozývajú všetkých dobrodincov podporiť tento projekt prostredníctvom darcovského portálu. 

 

Súčasná situácia nedovoľuje biskupom, kňazom, rehoľníkom alebo spoločenstvám podávať pôstnu polievku. Rodiny či blízke skupiny osôb si ju však môžu uvariť u seba doma. Organizátori ich pozývajú, aby hodnotu pokrmu poukázali na diaľku tým, ktorí to potrebujú. O využití peňazí hovorí Mária Demeterová z Katolíckeho hnutia žien Slovenska. „Tohoročný výťažok podujatia je určený na výstavbu piatich skromných, ale dôstojných bytových jednotiek pre chudobné rodiny s deťmi, ktoré prišli o strechu nad hlavou. Celý projekt vyrastie v Bernátovciach v blízkosti Košíc, kde sa otec Gombita stará o zariadenie Oáza - nádej pre nový život.“

 

Kňaz Peter Gombita vo videu na stránke podelmesa.org hovorí, že aj keď sa tento rok nedá stretnúť pri polievke osobne, verejnosť môže poslať svoj dar rodinám v núdzi cez spomínanú stránku. „Veľká vďaka, veľké Pán Boh zaplať vopred za milodary, ktoré nám určite pomôžu,“ povedal.

 

Na sociálnych sieťach a na webe zbierky sa postupne prihovoria aj slovenskí biskupi. Ako prvý pozýva podeliť sa predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Celoslovenská zbierka potrvá v online priestore do konca mája.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.