TopTip

Tohtoročná zbierka Pôstna krabička na pomoc deťom a mladým v Afrike, bude zrejme najúspešnejšou v histórii

Tohtoročná zbierka Pôstna krabička na pomoc deťom a mladým v Afrike, bude zrejme najúspešnejšou v histórii TK KBS

Tohtoročná zbierka Pôstna krabička na pomoc deťom a mladým v Afrike, bude zrejme najúspešnejšou v celej desaťročnej histórii zbierky. Slovenská katolícka charita pri príležitosti Medzinárodného dňa afrického dieťaťa vyhlásila jej predbežné výsledky. 

Hoci sa zvyčajne Pôstna krabička, do ktorej v rámci pôstu ľudia odkladajú peniaze na pomoc ľuďom v Afrike, dá získať v kostoloch, zatvorené chrámy nezabránili šíreniu dobrej myšlienky. Štedrí ľudia prispeli najviac v histórii zbierky.  „Ku koncu mája tohto roka sme mali na účte Pôstnej krabičky spolu s účtom na darovacom portáli darujme.sk  takmer tristoštyridsaťtisíc eur. Je to veľmi krásny výsledok a sme vďační všetkým vyše päťtisíc darcom, ktorí prispeli na tento účel a podporili zbierku,“ hovorí Daniela Petrášová zo Slovenskej katolíckej charity.
Vyzbierané peniaze sa použijú na podporu projektov Slovenskej katolíckej charity v Afrike, ako je napríklad Centrum pre deti pozitívne na ochorenie HIV na severe Ugandy, či na boj s humanitárnou krízou v Etiópii. „Vďaka krásnemu výsledku zbierky budeme môcť pri ugandskom centre obnoviť internát pre dievčatá, ktorý už začal byť ošarpanejší, takisto budeme môcť rozšíriť chov sliepok a kuriatok, ktorým sa začali deti venovať počas korony, keď mali viacej času a nemohli chodiť do školy,“ dodala Petrášová.
Viac informácií o zbierke Pôstna krabička je možné nájsť na stránkach Slovenskej katolíckej charity.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.