TopTip

Svätý Otec František povzbudil osobitným listom kňazov, ktorí slúžia chorým v nemocniciach

Svätý Otec František povzbudil osobitným listom kňazov, ktorí slúžia chorým v nemocniciach TK KBS

Svätý Otec František povzbudil osobitným listom kňazov, ktorí slúžia chorým v nemocniciach. Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober, ktorému pápež list adresoval, pripomína, že od začiatku roka ponúkli riaditeľom nemocníc dobrovoľnícku službu, pretože pribúdalo veľa chorých a lekári aj zdravotnícky personál s veľkou obetavosťou poskytovali permanentne profesionálnu starostlivosť. Ešte začiatkom januára kňazi Košickej arcidiecézy aktívne oslovili vedenie nemocníc vo svojom okolí s ponukou spolupráce. Ako dobrovoľníci odvtedy slúžia nielen na COVID oddeleniach v pozíciách, ktoré nevyžadujú medicínske vzdelanie. 

Povzbudivý list kňazom, ktorí slúžia chorým v nemocniciach, adresoval Svätý Otec ich diecéznemu arcibiskupovi Bernardovi Boberovi. Ten pred časom Svätého Otca informoval o situácii na Slovensku a nasadení kňazov v nemocniciach. Svätý Otec teda listom zareagoval na ich obetavú službu. Z listu Svätého Otca Františka cituje košický arcibiskup Bernard Bober: „Ocenil som toto kňazské svedectvo poznačené radosťou zdieľania a bratskej pomoci trpiacim a ľuďom v ťažkostiach. Práve preto túžim poďakovať týmto skvelým kňazom pre ich konkrétne gesto milosrdenstva a pozornej starostlivosti. V perspektíve cirkvi, ktorá stále vychádza k druhým, aby zaistila srdečnú blízkosť duchovným a požiadavkám všetkých ľudí, zvlášť tých najnúdznejších, je nanajvýš dôležité svedectvo kňazov, ktorí sa darujú druhým s evanjeliovou láskou a duchom obety. Ďakujem im a povzbudzujem ich pokračovať s dôverou a spokojnosťou v ich poslaní. Ešte raz, úprimne oceňujem ich horlivosť, ktorá oduševňuje ich službu Božiemu svätému ľudu. Prosím ich o modlitbu za mňa a srdečne každému z nich posielam apoštolské požehnanie. František."
Celkovo už desiaty týždeň v Košickej arcidiecéze v deviatich nemocniciach denne ponúka duchovnú službu a aktívnu výpomoc 77 kňazov dobrovoľníkov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.