TopTip

Svätý Otec František povzbudil osobitným listom kňazov, ktorí slúžia chorým v nemocniciach

Svätý Otec František povzbudil osobitným listom kňazov, ktorí slúžia chorým v nemocniciach TK KBS

Svätý Otec František povzbudil osobitným listom kňazov, ktorí slúžia chorým v nemocniciach. Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober, ktorému pápež list adresoval, pripomína, že od začiatku roka ponúkli riaditeľom nemocníc dobrovoľnícku službu, pretože pribúdalo veľa chorých a lekári aj zdravotnícky personál s veľkou obetavosťou poskytovali permanentne profesionálnu starostlivosť. Ešte začiatkom januára kňazi Košickej arcidiecézy aktívne oslovili vedenie nemocníc vo svojom okolí s ponukou spolupráce. Ako dobrovoľníci odvtedy slúžia nielen na COVID oddeleniach v pozíciách, ktoré nevyžadujú medicínske vzdelanie. 

Povzbudivý list kňazom, ktorí slúžia chorým v nemocniciach, adresoval Svätý Otec ich diecéznemu arcibiskupovi Bernardovi Boberovi. Ten pred časom Svätého Otca informoval o situácii na Slovensku a nasadení kňazov v nemocniciach. Svätý Otec teda listom zareagoval na ich obetavú službu. Z listu Svätého Otca Františka cituje košický arcibiskup Bernard Bober: „Ocenil som toto kňazské svedectvo poznačené radosťou zdieľania a bratskej pomoci trpiacim a ľuďom v ťažkostiach. Práve preto túžim poďakovať týmto skvelým kňazom pre ich konkrétne gesto milosrdenstva a pozornej starostlivosti. V perspektíve cirkvi, ktorá stále vychádza k druhým, aby zaistila srdečnú blízkosť duchovným a požiadavkám všetkých ľudí, zvlášť tých najnúdznejších, je nanajvýš dôležité svedectvo kňazov, ktorí sa darujú druhým s evanjeliovou láskou a duchom obety. Ďakujem im a povzbudzujem ich pokračovať s dôverou a spokojnosťou v ich poslaní. Ešte raz, úprimne oceňujem ich horlivosť, ktorá oduševňuje ich službu Božiemu svätému ľudu. Prosím ich o modlitbu za mňa a srdečne každému z nich posielam apoštolské požehnanie. František."
Celkovo už desiaty týždeň v Košickej arcidiecéze v deviatich nemocniciach denne ponúka duchovnú službu a aktívnu výpomoc 77 kňazov dobrovoľníkov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.