TopTip

Z domova
Sväté omše napokon opäť verejné s účasťou najviac 6 osôb

Sväté omše napokon opäť verejné s účasťou najviac 6 osôb Arcibiskup Stanislav Zvolenský na obrazovke katolíckej televízie.

Úplný zákaz verejného slávenia je nateraz odvrátený. Sv. omše budú kňazi slúžiť verejne a počet účastníkov spolu s celebrantom nesmie presiahnuť číslo šesť.

Zmiernenie pôvodného zámeru úplne zakázať verejné slávenie ohlásil Mons. Stanislav Zvolenský v diskusnej relácii TV LUX v stredu 14. októbra vo večerných hodinách. Do dnešného dňa sme pracovali s tým, že sväté omše budú bez prítomnosti veriacich. V posledných hodinách sme dostali informáciu, že predsa len bude môcť byť prítomná skupina šiestich osôb. Takže, určitá úľava sa prejavila. Najnovšia informácia je tá, že bude možné sláviť sväté omše v kostoloch s prítomnosťou šiestich ľudí," uviedol arcibiskup Zvolenský v televíznej diskusii o aktuálnej situácii v rámci obmedzení zasahujúcich cirkevný život. 

V praxi to znamená, že okrem kňaza sa na sv. omši od 15. októbra môže zúčastniť ešte ďalších 5 osôb. Situáciu naďalej sledujeme a vo vysielaní i na našom webe, v prípade ďalších zmien a upresnení, nájdete čoskoro ďalšie informácie. 

Rádio LUMEN vysiela od 1. októbra denne dve sv. omše o 8:30 a 18:00 v priamych prenosoch z Banskej Bystrice a z rôznych miest na Slovensku. Liturgické slávenia z Banskej Bystrice je možné sledovať aj cez live stream na facebooku Rádia LUMEN.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.10.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby mohli mať veriaci laici, najmä ženy, vďaka krstu väčšie zastúpenie na zodpovedných miestach v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby všetci, ktorí zasvätili svoj život Bohu, vydávali svedectvo viery, pokory a obety
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.