TopTip

Strecha kláštora bosých karmelitánok v Detve sa vďaka finančnej pomoci dobrodincov dočká rekonštrukcie

Strecha kláštora bosých karmelitánok v Detve sa vďaka finančnej pomoci dobrodincov dočká rekonštrukcie TK KBS

Strecha kláštora bosých karmelitánok v Detve sa vďaka finančnej pomoci dobrodincov dočká rekonštrukcie. Keďže už nutne potrebovala opravu, sestry prišli s prosbou o pomoc. Zbierka bola napokon natoľko úspešná, že sa z poskytnutých milodarov podarí zrekonštruovať celú strechu objektu. 

Kláštor Božieho milosrdenstva a Kráľovnej Karmelu v Detve bol slávnostne posvätený vtedajším biskupom Rudolfom Balážom v roku 2007. Po štrnástich rokoch sa už začína prejavovať opotrebenie stavby, pričom najväčším problémom bola zatekajúca strecha. Ako potvrdil aj predstavený komunity bosých karmelitánov v Banskej Bystrici Dušan Hricko, zbierka na jej rekonštrukciu vyplynula práve z nutnej potreby jej opravy. „Sestry nemáme v nejakej organizácii. Neoslovovali viac-menej nikoho, že by im nejakým spôsobom pomohli. Chceli sme skúsiť a vyzvať práve ľudí, ktorí pozerajú našu stránku alebo skúsili sme to dať na Facebook, alebo už potom aj moji spolubratia v Košiciach požiadali priamo pri livestreamoch o takúto pomoc.“
Na veľké prekvapenie táto výzva mala veľkú odozvu. „De facto do dvoch týždňov bolo nazbierané toľko peniažkov, koľko bolo potrebné. Kaplnka je srdcom kláštora. Pre nás to bol zázrak. Odovzdali sme to svätému Jozefovi. Zase pomohol tam, kde mal,“ povedal Hricko.
S realizáciou opráv sa začalo už vo Veľkom týždni a bude sa, podľa rektora duchovnej správy bosých karmelitánov v Meste pod Urpínom Dušana Hricka, pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Zatiaľ práce čakajú kvôli nepriaznivému počasiu. Sestry karmelitánky ďakujú za každý jeden milodar a uisťujú všetkých, že sú v ich modlitbách.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.