TopTip

Štart podujatia Železný pútnik v Trstíne aj s Rádiom LUMEN

Štart podujatia Železný pútnik v Trstíne aj s Rádiom LUMEN

Trúfli by ste si putovať celú noc do Šaštína? Skupina veriacich vyráža v piatok 24. marca o 18:00 z Trstína k Sedembolestnej. Úvodnú svätú omšu odvysielame v priamom prenose. 

Železný pútnik je názov nočnej pôstnej púte z Trstína - Hajíčka do Šaštína.Púť sa koná dva týždne pred Veľkou nocou. Jej druhý ročník sa bude konať z piatka na sobotu 24. - 25. marca 2023.

Púť sa začína svätou omšou o 18:00 v kostolíku v Hájičku, na tamojšom malebnom pútnickom mieste. Bude ju celebrovať generálny vikár Trnavskej arcidiecézy Mons. Peter Šimko a v priamom prenose ju odvysiela Rádio LUMEN. Po svätej omši pútnici vykročia smerom na Šaštín cez Plavecký Mikuláš. Dĺžka púte je približne 40 km a ide sa za každého počasia. Na trase je plánované občerstvenie v Kultúrnom dome v Plaveckom Mikuláši. Odhad časovej náročnosti je približne 12 hodín. Ráno po príchode do národnej baziliky bude slávená svätá omša pre pútnikov.

 Púť „je vyjadrením túžby putovať za Matkou Božou aj v náročnejších podmienkach. Chce byť aj alternatívou k moravskej púte z Olomouca na Hostýn, aby sme aj my na Slovensku mali podobnú tradíciu,“ uvádzajú organizátori púte. Ráno po príchode do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie bude slávená svätá omša pre pútnikov. Organizátori rozdajú účastníkom pamätné listy.

Táto púť nadväzuje aj na historické putovania mariánskych pútnikov, ktorí v minulosti putovali z Trstína - Hájička do Šaštína.

Na štarte tohto pútnického snaženia bude aj Rádio LUMEN. Okrem odvysielania večernej svätej omše 24. marca o 18:00 v priamom prenose budeme v Trstíne Hájičku prítomní aj v našom stánku. Zastavte sa u nás a staňte sa členmi nášho LUMEN klubu, alebo si zaobstarajte pekný suvenír s našim logom. Radi vám odpovieme tiež na akékoľvek otázky súvisiace s vysielaním nášho rádia. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Großes Haus mit Garage und Wohnbereich im Dachgeschoss.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.